משרד הבריאות אישר סופית: 27 ענפי ספורט יוכלו לחזור לאימונים

משרדי הבריאות והספורט סיכמו על חזרתה של הפעילות הספורטיבית בכל האגודות והאיגודים, כולל משחקי כדור, למעט אומניות לחימה. באיגודי הספורט ציינו כי לא כל הסעיפים אושרו על ידי משרד הבריאות, אך במשרד הספורט מתעקשים: המתווה אושר במלואו

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן כהן ממכבי תל אביב לצד השוער ג'וש כהן ממכבי חיפה
יונתן כהן ממכבי תל אביב לצד השוער ג'וש כהן ממכבי חיפה. יתאמנו ללא מגעצילום: ניר קידר

משרדי הספורט והבריאות סיכמו היום (ראשון) על חזרה מיידית של פעילות ספורט מאורגנת ב-27 ענפי ספורט. על פי הסיכום של שרת הספורט מירי רגב ומנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, תוחזר הפעילות באגודות ואיגודי הספורט בכל הענפים שאינם אומנויות לחימה, כולל כל ענפי הכדור. האישור תקף לא רק לספורטאים ההישגיים ברמה הבינלאומית, להם כבר אושרה בסוף השבוע החזרה לפעילות, אלא לכל המתאמנים במסגרות מסודרות.

על אף שהמשרד הודיע על חזרה לאימונים עוד היום, במשך שעות ארוכות חיכו איגודי הספורט לאישור הסופי. רק בשעת לילה מאוחרת התקבל האישור, כך שהאימונים, על פי ההגבלות, יוכלו לחזור רק מחר (שני).

לונה צ'מטאי סלפטר. מותר להתאמן בחוץ בקבוצה, במרחק שני מטר בין הרציםצילום: אילן אסייג

על פי ההנחיות, המתאמנים בענפי הכדור - כדורגל, כדורסל, כדוריד, כדורעף, כדורמים, וכו' - יורשו לחזור לאימונים תוך הקפדה על שמירת מרחק של שני מטרים בין הנוכחים באימון, ובקבוצות של עד עשרה אנשים. הדבר יאפשר לקבוצות לערוך אימוני כושר וכוח, אימונים קליעה או בעיטות, ואימונים טכניים שאינם כוללים משחק קבוצתי. עד כה קיבלו אישור לחזור להתאמן רק קבוצות הכדורגל המקצועניות בליגות העל והלאומית, בשל האפשרות שהליגות יחודשו.

בשלב זה עוד לא אושרה חזרה לפעילות באומנויות לחימה - כלומר, גם בענף הג'ודו. לאחרונה הגיש יו"ר האיגוד משה פונטי תכנית מסודרת לחזרה לאימונים, אך משרד הבריאות עדיין לא אישר זאת. גם ענף השחייה לא אושר לחזור לפעילות, שכן במשרד הבריאות חוששים מנהירה של מנויים לבריכות.

כל הענפים שהורשו לחזור נמצאים תחת הגבלות מסוימות. בטניס, לדוגמה, האישור לחזור להתאמן תקף רק לשחקני האיגוד, כלומר - קבוצות פרטיות עדיין לא יכולות לחזור לאימונים. פעילות הספורט הימי כבר אושרה גם לחובבים, תוך שמירה על הגבלות משרד הבריאות. בענף האופניים נקבע כי רכיבה לא תיערך ליד ריכוזי אוכלוסיה גדולים.

באתלטיקה ניתנה לספורטאים אפשרות להתאמן הן באופן אישי והן קבוצתי. בתוך איצטדיון תהיה הגבלה ל-10 אתלטים בקבוצה, וכך גם רצים למרחקים ארוכים יורשו להתאמן בקבוצות, עם מרווחים של שני מטרים ביניהם גם במרחב הפתוח. באימוני קפיצות, יידרשו האתלטים לעבוד בקבוצות של עד חמישה אנשים סביב בור הקפיצה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ