משרד הספורט: ג'ודו ואומנויות לחימה אחרות ישובו לאימונים, אך ללא מגע

לאחר האישור שניתן ל-27 ענפי ספורט לחזור לאימונים, גם אומנויות הלחימה קיבלו היתר. "הפעילות תיערך עם ציוד אישי בלבד, בהתאם לקפסולת האימון המוגדרת וללא מגע", נכתב

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שגיא מוקי, בגראנד פרי תל אביב 2019
שגיא מוקי, בגראנד פרי תל אביב 2019צילום: ניר קידר

משרד הספורט עדכן את התקנות המאפשרות חזרה לאימונים ב-27 ענפי ספורט, והתיר גם לאומנויות הלחימה - בהן ספורטאי ענף הג'ודו - לחזור לאימונים. עם זאת, הבהיר המשרד, בשלב זה ההנחיות החדשות לא תקפות לחוגי ספורט, אלא רק לספורטאים תחרותיים הרשומים במסגרת האיגודים והאגודות. 

במסמך ההבהרה שהוציא משרד הספורט הבוקר (שלישי) נכתב כי תתאפשר חזרה לפעילות של איגודי ואגודות ג'ודו, ג'יו-ג'יטסו, איגרוף, קונג פו, טקוואנדו, סמבו, קיקבוקס, קראטה, וכו'. ההנחיות הן כי "הפעילות תיערך עם ציוד אישי בלבד, בהתאם לקפסולת האימון המוגדרת וללא מגע". עוד מתחייבת שמירת מרחק של שני מטרים בין המתאמנים. גם בענף האקרובטיקה ישובו להתאמן, בהתאם להנחיות של תחום התעמלות הקרקע.

חזרת חוגי הספורט תלויה באישור הממשלה, שעשוי להתקבל בהמשך עם ההקלות בסגר. נכון לשעה זו, מבהירים במשרד הספורט, לא ניתן לחזור להתאמן בחוגי הילדים, אלא רק במסגרות רשמיות ובאגודות הרשומות באיגודים ובהתאחדויות, במסגרות תחרותיות. ענף השחייה, שמחה על ההחלטה להחריג אותו מרשימת הענפים שבהם ניתן לחזור להתאמן, עדיין לא קיבל אישור ממשרדי הבריאות והספורט. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ