הקלות נוספות לספורט: חוגי הילדים יחזרו לפעילות, בריכות השחייה ייפתחו

על פי מכתב של משרד הספורט, לקראת סוף החודש ייכנסו לתוקף הקלות נוספות לספורט העממי והמקצועני בישראל. החל מיום ראשון תגדל כמות הספורטאים בקבוצות אימונים קבועות ובשבוע האחרון של מאי חוגי הילדים יחזרו לפעילות

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חוג התעמלות. חוגי הילדים יחזרו לפעילות
חוג התעמלות. חוגי הילדים יחזרו לפעילותצילום: דודו בכר

משרד הספורט הגיע להסכמות עם משרד הבריאות על שורת הקלות נוספות לספורט התחרותי בישראל, שייכנסו לתוקפן לאחר אישור הממשלה. על פי מכתב שהפיץ מנכ"ל משרד הבריאות, יוסי שרעבי, לגופי הספורט השונים, ההקלות המשמעותית ביותר הן אישור לקיים תחרויות ללא מגע וללא קהל, ופתיחת חוגי הילדים החל מהשבוע האחרון של מאי - בין ה-24 ל-30, כשעוד לא נקבע תאריך סופי.

המסמך מפרט חמישה סעיפים בהם יינתנו הקלות לענפי הספורט - קיום התחרויות יתאפשר רק במתקנים שאושרו מראש לקיום אימונים ללא מגע. בנוסף, החל מיום ראשון, 17 במאי, תוגדל כמות הספורטאים בכל קפסולה (קבוצת מתאמנים קבועה) מ-10 ל-20, בכל ענפי הספורט, לרבות ספורט מוטורי ומוסדות להכשרת מאמנים ומדריכים.

ענפי הלחימה יכולים להיות מעודדים מכך שב-30 במאי יתאפשרו בענפים אלו אימונים עם מגע, בקפסולות קבועות של עד שישה אנשים. בשבוע האחרון של מאי גם ייפתחו באופן גורף כל בריכות השחייה, לשחייה בלבד, ובהגבלה של אדם אחד על כל 10 מטר רבוע. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ