"פרשה מטלטלת": הוארך מעצרה של האתלטית לשעבר שחשודה בסחר בנשים

אלופת ישראל לשעבר שנעצרה בתחילת השבוע הובאה להארכת מעצר. השופטת אף אישרה לפרסם את שמה אך ההחלטה נדחתה למחר כדי שהיא תוכל להגיש ערעור למחוזי. "במדינת ישראל קל מאוד וזול מאוד לקנות בחורה, לקנות את החירות שלה", אמר נציג המשטרה בדיון

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים פושטים על בית בושת בדרום תל אביב. למצולמים אין קשר לכתבה
שוטרים פושטים על בית בושת בדרום תל אביב. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום

אלופת ישראל לשעבר באתלטיקה שנעצרה בחשד לניהול רשת זנות הובאה היום (חמישי) בשנית להארכת מעצר, ובדיון בעניינה התברר כי החשד לסחר בנשים התחזק ונהפך לחמור אף יותר. השופטת אף אישרה לפרסם את שמה של הספורטאית, אך עורכת דינה ביקשה לעכב את ההחלטה עד מחר כדי להגיש על כך ערעור לבית המשפט המחוזי.

האתלטית לשעבר חשודה כי ניהלה ביחד עם בן זוגה לשעבר, שהיה גם מאמנה, רשת לסחר בנשים שייבאה נשים מחו"ל דרך פרסומים ברוסית באינטרנט. נציג המשטרה אמר בדיון בבית משפט השלום כי "הפרשה מטלטלת באופן אישי... פעולות החקירה הניבו התפתחות דרמטית, וכשאני אומר דרמטית אני מתכוון לזה שלצערנו בשנת 2020 במדינת ישראל קל מאוד וזול מאוד לקנות בחורה, לקנות את החירות שלה ולהביא אותה לארץ".

נציג המשטרה הוסיף כי יש התפתחות משמעותית לא רק בעניין הסחר בנשים, אלא גם בעניין הכרחתן להעניק שירותי זנות, "ובסוג שירותי המין שניתנו באותם בתי בושת". כשנשאל על ידי עורכת הדין של החשודה האם החדש לסחר בבני אדם לא עלה עוד קודם לכן בחודשים שבהם נחקרה הפרשה באופן סמוי, השיב לה החוקר: "לא ברמת עצימות כזאת. העניין התעצם ונהיה ממשי". השופטת קבעה כי "התקבל אלמנט חדש, שמחמיר את העניין".

צוות המשטרה ביקש להאריך את המעצר ב-12 יום, אך השופטת נענתה לשישה ימי מעצר. בהחלטתה נכתב: "גם היום, לאחר מספר ימי מעצר שניתנו, היחידה החוקרת ביצעה פעולות רבות מאוד אשר חלקן הגדול מאשש ומבסס את החשדות, שהיו מבוססים דים כבר בהארכת המעצר הראשונה. הועלה חשד גם לעבירה חמורה נוספת, של סחר בנשים. קיימת נסיבה מחמירה לעניין הבאת אותן נשים לעיסוק בזנות - מדובר במשהו שלטעמי עונה על הקריטריון של סחר בנשים לצורך זנות. במקרה זה, מדובר באשה אחת אשר הנסיבות שעולות לגביה  הן נסיבות קשות, ויש כאן ניצול של חולשה, ניצול של מי שהיא זרה במדינה אחרת, ובהחלט ניתן לראות כי בוצעו נגד פעולות כוחניות". על פי אותה שופטת, הפעולות הכוחניות הללו הכריחו אותה באופן ישיר להעניק שירותי זנות, ובאופן עקיף גם נשים אחרות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ