"ארגנתם את הלו"ז שלכם כדי לקיים יחסי מין": מכתב התראה נשלח לפייר לוקה

גולשות הרוח מאיה מוריס ונוי דריהן שלחו למאמן הנבחרת לשעבר פייר לוקה מכתב התראה לפני תביעה בו הן טוענות כי הרומן עם קטי ספיצ'קוב פגע בהן ובעתידן. "ניצלת את הגולשות ואת איגוד השיט כדי לתעדף את ספיצ'קוב כך שתהיה באולימפיאדה", נכתב שם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוקה וספיצ'קוב. טוענים שקרא קריאות אנטישמיות כלפי הגולשות האחרות
לוקה וספיצ'קוב. טוענים שקרא קריאות אנטישמיות כלפי הגולשות האחרותצילום: איגוד השייט

מאיה מוריס ונוי דריהן שלחו היום (שלישי) למאמן נבחרת גלישת הרוח לשעבר, פייר לוקה, מכתב אזהרה לפני תביעה, בו הן טוענות כי פגע בהן ובפרנסתן העתידית בכך שניהל רומן עם חברת הנבחרת קטי ספיצ'קוב. בכתב התביעה מפרטות הגולשות כיצד פגע בהן לוקה, וגם חושפות פרטים מהדרך שבה התנהל הרומן בין המאמן לגולשת הצעירה ממנו ב-19 שנים.

הגולשות מתכננות לתבוע את לוקה תביעת נזיקין, בגין "נזקים רבים, אובדן אפשרות להכנסה עתידית, וסבל נפשי שנובע מהפעולות המפורטות במכתב". עורכי הדין של הגולשות מאשימים: "הפרת את כל הקודים של תפקיד מאמן ספורט לאומי במדינת ישראל. יותר מזה, נכשלת בעמידה בנורמות אתיות ובערכי הספורט, וביצעת פעולות בלתי מוסריות שפגעו בגולשות באופן אישי ובמדינת ישראל". 

בהמשך, מפורטות הדרכים בהן לוקה וספיצ'קוב הסתירו את הקשר ביניהם. "במהלך הערבים במחנות אימון מעבר לים, שניכם ארגנתם את לוח הזמנים שלכם כדי לקיים יחסי מין, בין אם בחדרה, בחדרך, או בתא השירותים - תמיד בסוד", מאשימים עורכי הדין של הגולשות את לוקה בכתב האזהרה, "ממש לפני אליפות העולם ב-2019 באגם גארדה, איטליה, שניכם יצאתם מפגישת נבחרת בחדר אוכל, רק כדי להימצא אחר כך בשירותי המסעדה".

נוי דריהן (מימין) עם מדליית הארד מאליפות העולם האחרונה. טוענת ל"התעללות רצינית"צילום: איגוד השיט

עוד נטען כי לוקה דאג לסדר לספיצ'קוב אימונים אישיים בניגוד למותר, ובאופן שבא על חשבון הגולשות האחרות, במחנות אימון שונים. "ניצלת את הגולשות ואת איגוד השיט כדי לתעדף את קטי ספיצ'קוב כך שתהיה הנציגה הישראלית לאולימפיאדת טוקיו, ולא נתת לשום דבר לעצור אותך", נכתב שם. "במהלך התקופה תפקדת לא רק כפרטנר המיני של ספיצ'קוב, אלא כמאמנה האישי… על כן גם מנעת מאחת מהספורטאיות בנבחרת להצטרף אליכם לתחרות הקדם אולימפית ביפן". בנוסף, טוענות הגולשות כי לוקה פגע בהן בכוונה, כדי להבטיח את השתתפותה של ספיצ'קוב במשחקים בתפקידו כמאמן הלאומי. "פגעת בביטחון העצמי של נוי ומאיה ודאגת להן לתנאים ירודים. במקרים רבים, ביטלת אימונים משותפים כדי לאמן את ספיצ'קוב באופן פרטי". 

כתב האזהרה מצטט מכתב ששלח לוקה לגולשות בזמן ששהה עם ספיצ'קוב בתחרות הקדם אולימפית ביפן, ובו הוא נוזף בגולשות על יחסן אחת כלפי השנייה ומבקש מהן לעבור שיעור ב"אתיקה של הספורט", ולדווח על כך לאחר מכן לו ולמנהל המקצועי אלי צוקרמן. את המכתב מכנים עורכי הדין "התעללות רגשית רצינית בגולשות".

לפי עורכי הדין, ההתעללות לא נגמרה כשלוקה פוטר מהנבחרת - הם מאשימים כי באליפות העולם באוסטרליה לוקה עודד את ספיצ'קוב לפגוע במתכוון בסיכויי נוי דריהן לעקוף אותה בשיוט המדליות, ואף השמיע הערות אנטישמיות נגד הגולשות בניסיון לערער את ביטחונן ולפגוע בהן בצורה מנטלית. "אחרי פיטוריך, הניסיונות שלך לפגוע בשאר הגולשות נמשכו, כמו גם מערכת היחסים שלך עם ספיצ'קוב".

תגובת לוקה או ספיצ׳קוב טרם נמסרה ותפורסם לכשתתקבל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ