מריון ברטולי: "פדרר מרוויח מאה מיליון דולר בשנה ויש טניסאים שלא יכולים להתפרנס"

הטניסאית לשעבר קראה לשנות את חלוקת הפרסים בטורנירים ולהקצות תקציבים גדולים יותר לטניסאים בדירוג נמוך. "לא צריך לקחת כסף מרוג'ר פדרר, אבל אפשר לחלק את הכסף בצורה טובה יותר", אמרה הצרפתייה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מריון ברטולי. דורשת חלוקה צודקת יותר של כספי הטניס
מריון ברטולי. דורשת חלוקה צודקת יותר של כספי הטניסצילום: REUTERS

תקופת הקורונה הכניסה את הטניס העולמי למשבר משמעותי, כל הטורנירים בוטלו או נדחו והשחקנים נותרו ללא מקור הכנסה. טניסאים שמדורגים גבוה אינם חשים כל כך את המשבר אבל לאלו שמדורגים נמוך מדובר בקושי משמעותי ליכולת לפרנס את עצמם. מי שהתבטאה בנושא ויצרה סערה היא הטניסאית לשעבר מריון ברטולי שקראה לחלוקה הוגנת יותר של כספי הפרסים בטורנירים. 

"רוג'ר פדרר הוא הספורטאי המרוויח ביותר בעולם לפי רשימת פורבס ומרוויח מאה מיליון דולר בשנה, בזמן שהמדורג 150 לא יכול להתפרנס", אמרה ברטולי, "אני לא אומרת שאנחנו צריכים לקחת כסף מפדרר אבל אני לא רואה את הנזק בחלוקה טובה יותר של כספי הפרסים כך שיפנו כספים לשחקנים שיש להם כל כך הרבה עלויות".

ברטולי הסבירה את עצמה לאחר שיצרה סערה וספגה ביקורת כשהציעה לקיים פחות טורנירי זוגות ולהעביר את הכספים לשחקני היחידים שזקוקים להם. בחודשיים האחרונים מתקיים בקרב שחקני הסבב שיח שבוחן כיצד ניתן לעזור לשחקנים בדירוג נמוך שמתקשים להתפרנס מטניס. 

"אני לגמרי לא רוצה לבטל את הזוגות", אמרה ברטולי שפרשה ב-2013, "אבל האם אנחנו יכולים לקיים טורנירים עם פחות זוגות ולשמור את הכסף בשביל המוקדמות? לתת קצת פחות כסף לזוכים בטורניר הזוגות או אפילו את כל פרסי הזוגות, ולהעביר אותו למוקדמות?". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ