הוועד האולימפי בישראל מציע: "דרכון חיסוני" כתנאי להשתתפות באולימפיאדה

בעקבות קריאה של הוועד האולימפי הבינלאומי לוועדים הלאומיים להציע רעיונות מקוריים להתמודדות הספורט עם המציאות בצל הקורונה, יצר הוועד האולימפי בישראל יוזמה במסגרתה יונפק "דרכון וירולוגי/חיסוני" שיהווה תנאי להשתתפות במשחקים

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלט בטוקיו לאולימפיאדה. בישראל מציעים כניסה מוגבלת
שלט בטוקיו לאולימפיאדה. בישראל מציעים כניסה מוגבלתצילום: Koji Sasahara/אי־פי

הוועד האולימפי בישראל מציע פיתרון אפשרי לקיום המשחקים האולימפיים בטוקיו ב-2021 בצל מגפת הקורונה. בעקבות קריאה של הוועד האולימפי הבינלאומי לוועדים הלאומיים להציע רעיונות מקוריים להתמודדות הספורט עם המציאות המשתנה, יצר הוועד האולימפי בישראל יוזמה במסגרתה יונפק "דרכון וירולוגי/חיסוני" שיהווה תנאי להשתתפות במשחקים.

במסגרת הרעיון, כל אדם שיבקש לקחת חלק במשחקים - בין אם מדובר בספורטאים, מאמנים אנשי תקשורת, צופים, וכו' - ייצטרך לעבור בדיקה סרולוגית לזיהוי נוגדנים, שתקבע אם הוא חסין מפני הידבקות בווירוס. אם נמצא שהוא חסין, יוכל אותו אדם להשתתף במשחקים תוך מענה על שאלון יומי באפליקציה, לזיהוי תסמינים. 

אם הבדיקה הסרולוגית תצא שלילית, ייצטרך אותו אדם לעבור בדיקת PCR - המאתרת את הווירוס בגוף. כל עוד הבדיקה תצא חיובית, לא יוכל לטוס. אם הבדיקה תצא שלילית, יוכל לטוס, תוך מענה על שאלון תסמינים יומי וקיום בדיקה נוספת לזיהוי הנגיף. במידה ויימצא חיובי בעודו במשחקים, יישלח לבידוד מיידי.

את הרעיון הגו ראשי הוועד האולימפי בישראל, בהובלתו של המנהל המדעי מולי אפשטיין, וההצעה נשלחה למשרדי הוועד האולימפי הבינלאומי בלוזאן. עדיין לא ברורה היתכנותו של הפרויקט, שיצריך להעביר עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם בדיקות נוגדנים קפדניות. מטרת היוזמה היא לצמצם למינימום את אפשרות הכניסה של נשאים וחולים למשחקים עצמם, ובכך לשמור על בריאות המשתתפים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ