גל שני: מרתון ניו יורק ומרתון ברלין בוטלו בשל נגיף הקורונה

שניים מאירועי הריצה הגדולים והחשובים בעולם בוטלו בשל הנגיף - מרתון ברלין היה אמור להתקיים בספטמבר, ומרתון ניו יורק בנובמבר. שניהם יתקיימו שוב רק ב-2021

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רצים במרתון ניו יורק. עולם הריצות הארוכות איבד שלושה מששת מירוציו החשובים ביותר לנגיף
רצים במרתון ניו יורק. עולם הריצות הארוכות איבד שלושה מששת מירוציו החשובים ביותר לנגיףצילום: REUTERS

הקורונה ממשיכה להשפיע על עולם הספורט, ולבטל אירועים המוניים ברחבי העולם: היום (רביעי) הודיעו המארגנים של המרתונים בניו יורק ובברלין - כל אחד בנפרד - כי השנה שני מירוצי הענק לא יתקיימו, וייערכו שוב רק ב-2021.

אירועי מרתון ברלין אמורים היו להתקיים ב-26-27 בספטמבר, אבל מגפת הקורונה אילצה את המארגנים להודיע על ביטולו. "במהלך השבועות האחרונים, השקענו המון מאמץ בניסיונות לבחון את כל האפשרויות לקיום מרתון ברלין ב-2020 בהינתן התנאים הנוכחיים", נמסר בהצהרת המארגנים, "עבדנו קשה על פיתוח קונספט היגייני והתייעצנו עם המומחים שלנו, הרשויות האחריות ונותני השירות, לצד אחרים". אלא שבעקבות האיסור על קיום אירועים של מעל 5,000 איש בגרמניה עד 24 באוקטובר, קיום המרתון איננו אפשרי.

קנניסה בקלה מנצח במרתון ברלין, בשנה שעברהצילום: Hannibal Hanschke/רויטרס

מרתון ניו יורק היה אמור להיערך בנובמבר, ולחגוג את המהדורה החמישים שלו בהיסטוריה, אך גם מארגניו הודיעו היום על ביטולו. "היתה תקווה, אבל היא הפכה לחוסר ודאות, ובהינתן מה שראינו בחודשים האחרונים, זו היתה למען האמת ההחלטה היחידה", אמר מייקל קאספירו, מנכ"ל "ניו יורק רואד ראנרס", הגוף המארגן של המרתון יחד עם עיריית ניו יורק.

בכך איבד עולם המרתונים שלושה מששת מירוציו החשובים ביותר לנגיף - את מרתון בוסטון, שבוטל בחודש מאי לראשונה בהיסטוריה בת 123 השניפ שלו, וביום אחד גם את מרתון ניו יורק ומרתון ברלין היוקרתיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ