מהפכה מגדרית בוועד האולימפי: 50% מהתפקידים הבכירים יאוישו על ידי נשים

הנהלת הוועד האולימפי בישראל אישרה תוכנית אסטרטגית לשוויון מגדרי. השוויון ייבחן לפי מספר מדדים כגון: השתתפות נשים במשחקים האולימפיים, תקציבים שוויוניים וייצוג בדרגי ניהול ותפקידים שונים

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לונה צ'מטאי סלפטר. בוועד האולימפי אישרו תוכנית אסטרטגית לשוויון מגדרי
לונה צ'מטאי סלפטר. בוועד האולימפי אישרו תוכנית אסטרטגית לשוויון מגדריצילום: תומר אפלבאום

הנהלת הוועד האולימפי בישראל אישרה היום (ראשון) את התוכנית האסטרטגית הרב שנתית להטמעת השוויון המגדרי במוסדות הוועד. התקינה המגדרית מהווה מצפן מנחה פעולה אסטרטגי להטמעת השוויון המגדרי בוועד האולימפי בישראל לשנים 2020-2024. בראש צוות ההיגוי עמדה סוזי יוגב, יו"ר הוועדה לשוויון מגדרי של הוועד.

את התוכנית כתבו ד"ר מירה חניק והדוקטורנטית למגדר יעל שפירא, לאחר עבודת מחקר עמוקה בתכנים רלוונטיים של הוועד האולימפי הבינלאומי וואחרים, כמו גם שיחות עם מגוון בעלי תפקידים וספורטאיות מעולם הספורט. על פי הודעת הוועד האולימפי, תכלית התוכנית האסטרטגית היא "להניע שינוי מהותי במהירות תוך סטנדרטיזציה לוועד האולימפי בישראל, ובשלב הבא לארגוני הרוחב המאוגדים תחתיו".

בין ההצעות הפרקטיות שאושרו בתוכנית האסטרטגית, נקבע כי לאייש לפחות 30% מהמשרות בהנהלת הוועד האולימפי על ידי נשים, ובשאיפה לצמוח ל-40%. בתפקידים בכירים, יש לאייש 50% מהתפקידים על ידי נשים. בנוסף, נשים צריכות להוות כ-40% מסך החברים בקורסים הלאומיים להכשרת מאמנים במדינת ישראל.

השוויון המגדרי ייבחן על פי מספר מדדים: השתתפות מלאה של נשים במשחקים האולימפיים; ייצוג בדרגי ניהול ותפקידים שונים; תקציבים שוויונים; שוויניות לנשים בפרסים, מלגות ותמריצים; הכשרת וטיפוח מאמנות; יצירת סביבה מוגנת בספורט, שתבוא לידי ביטוי במניעת הטרדות, התעללויות, ביזוי ואלימות; מתן כיסוי תקשורתי שווה, הוגן ומאוזן מגרדית; סיוע שוויוני במעבר לקריירה חדשה לאחר הפרישה; ויצירת תרבות ארגונית ומנהיגות בעלת אופי של שוויון מגדרי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ