אליפות ישראל: קפיטולניק זכה בזהב בקפיצה לגובה. אפריפה ממשיך להפתיע

במאבק בין דורי בין יונתן קפיטולניק לניקי פאלי ודימה קרויטר, ניצח הצעיר מביניהם. אחרי שזכה בגמר ה-100 מטר, השלים בלסינג אפריפה דאבל עם זכייה ב-200 מ'. לונה צ'מטאי ספלטר הפתיעה כשהשתתפה ב-800 מ', אך זכתה בזהב

איתמר קציר - צרובה
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרויטר, קפיטולניק ופאלי, הערב. הצעיר ניצח
קרויטר, קפיטולניק ופאלי, הערב. הצעיר ניצחצילום: באדיבות איגוד האת

גם בהיעדר קהל, הצליח היום השני של אליפות ישראל באתלטיקה לספק מעט דרמה, והרבה מאוד עניין. המוקד, ולא במפתיע, היה בתחרות הקפיצה לגובה, שם התחרו היום (שלישי) שלושה נציגים של שלושה דורות על התואר אלוף ישראל. הראשון הוא יונתן קפיטולניק בן ה-18, שהגיע לתחרות כמחזיק תוצאת השנה בארץ, 2.18 מטר. השני הוא דימה קרויטר בן ה-27, ששיאו האישי עומד על 2.29 מ' ושיאו העונתי על 2.11 מ', ומי שנחשב לכוכב בנוער לא מימש את ההבטחה. השלישי הוא ניקי פאלי, מי שרואה בעצמו כיום "אתלט חובב", עובד בשיפוצים, אבל ביצע העונה קאמבק אדיר והגיע לתחרות עם תוצאה עונתית של 2.10 מ'.

בעוד קפיטולניק וקרויטר החלו את התחרות בגובה של 2 מטרים, ניקי פאלי עבר ארבעה גבהים עד שהשניים הצטרפו אליו. השלושה היו היחידים שעברו גובה של שני מטרים, והתחרו ביניהם על הבכורה ברגעי ההכרעה של האליפות, גם אחרי שריצת 200 המטרים הסתיימה. הראשון ליפול היה דווקא קרויטר, שלא הצליח לעבור גובה של 2.10 מטר אחרי שעבר 2.05 מ', וסיים במקום השלישי. הבא ליפול היה דווקא פאלי המפתיע, שלא הצליח לעבור גובה של 2.15 מטר. קפיטולניק, שכבר ידע כי שיא ישראל מובטח לו מפני שלא פסל לפני, הצליח לעבור בניסיון השלישי שלו 2.15 מטר, וכמעט הצליח לקבוע שיא אישי חדש של 2.20 מטר - אבל הפיל את המקל עם הרגל - חוסר מזל. בכל מקרה, מול שני הקופצים הטובים ביותר שהיו כאן ב-15 השנה האחרונות, מצליח קפיטולניק לנעול את אליפות ישראל עם התואר. 

אפריפה. השלים דאבלצילום: איתמר קציר

בלסינג אפריפה, שהדהים אתמול כשזכה ב-100 מטר עם שיאי אישי חדש של 10.50 שניות, דהר גם בגמר ה-200 מטר, ועצר את השעון עם זמן של 21.17 שניות - טוב בהרבה משיאו האישי, שעמד על 21.46 ש' - תוצאה אותה קבע יומיים לפני שהפך לאזרח ישראלי בתחילת חודש יולי, ועל כן לא הוכרה כשיא קאדטים לאומי. כעת, עם שיא ישראלי חדש לקאדטים ולנוער, ותוצאה שהיתה ממקמת אותו במקום השלישי באליפות העולם האחרונה שנערכה לקאדטים, הוא ממצב את עצמו ככוכב החדש המובהק של האתלטיקה הישראלית. אצל הנשים, זכתה גל קדמון עם 24.81 ש'.

בהיעדר ריצות ארוכות או תחרויות כביש, לונה צ'מטאי סלפטר מגלה את עצמה גם כרצה למרחקים בינוניים. שיאנית ישראל בכל מקצועות הריצה מ-1,500 מטר עד מרתון (למעט 3,000 מכשולים) סיימה במקום הראשון בריצת 800 מטר, עם זמן של 2:06.63 דקות. למקום השני הגיעה סיון אוירבך ממכבי חיפה, שהפתיעה עם שיא אישי של 2:07.92 ד'. אצל הגברים זכה דוד טאייצ'או עם זמן של 1:54.17 ד', וכמו צ'מטאי סלפטר השלים דאבל עם ה-1,500 מ'.

סלפטר. אימפריה של אשה אחתצילום: ניר קידר

אדוה כהן הוכתרה כצפוי כאלופת ישראל בריצת 3,000 מכשולים - ריצה בה השתתפו שתי רצות בלבד. כהן, שיאנית ישראל בריצה זו, סיימה את הריצה בזמן איטי מבחינתה של 10:10.62 דקות, אבל הקדימה ביותר מדקה וחצי ירדן חורב שסיימה במקום השני. זו היתה הפעם הראשונה שבה התחרתה כהן במקצוע מאז אליפות העולם בדוחא ב-2019. אצל הגברים ניצח זמנו מוצ'ה בן ה-20 עם זמן של 9:14.48 ד'. אסטל ולאנו זכתה בתחרות זריקת הדיסקוס, עם תוצאה של 51.90 מטרים, והשלימה דאבל אחרי שזכתה גם בהדיפת כדור ברזל. אצל הגברים ניצח דניס וליאולין, עם תוצאה חלשה משל ולאנו - 51.52 מ'.

בקפיצה במוט הצליח לב סקוריש בן ה-24 לעבור גובה של 5.50 מטרים, הנמוך בסנטימטר משיאו האישי, אבל לא הצליח לעבור 5.60 מטרים. זה עדיין הספיק לו כדי להפוך לאלוף ישראל. בקפיצה לרוחק לגברים זכה גילרון צבקוביץ' מהפועל אורן השרון, שקפץ למרחק של 7.53 מטר. אצל הנשים זכתה מרינה רייבר שקפצה למרחק 6.02 מ', ובהיעדרה של חנה קנייזבה מיננקו הפצועה השלימה דאבל. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ