הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט תקבל הכשרה מהסוכנות הבינלאומית

מי שיעבור את הקורס בהצלחה יהיה מורשה לנהל אירועים בינלאומיים, כמו תחנות בדיקת סמים במשחקים האולימפיים, אליפויות עולם ותחרויות בינלאומית אחרות. "הבחירה בנו מעידה על חשיבות ישראל במאבק העולמי", אמר מנכ"ל הסוכנות ד"ר דניאל הרשטיין

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ד"ר הרשטיין. ההכשרה תתן כלים מתקדמים
איתמר קציר
איתמר קציר

הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט תהיה אחת מהסוכנויות הראשונות בעולם שתקבל הכשרה למנהלי בדיקות סמים מסוכנות הבדיקות הבינלאומית. מי שיעבור את הקורס בהצלחה יהיה מורשה לנהל אירועים בינלאומיים, כמו תחנות בדיקת סמים במשחקים האולימפיים, אליפויות עולם, אליפויות אירופה ותחרויות בינלאומית אחרות. הדבר יאפשר לישראל לשבץ בודקים גם באירועים הבינלאומיים הגדולים ביותר. 

ב-2019 החלה הסוכנות הישראלית לבצע בדיקות גם בענפי ספורט שאינם אולימפיים בתמיכת ומימון התאחדות איל"ת. השנה החלה הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט להשתמש בציוד הבדיקה החדיש והמתקדם הקיים כיום בעולם של חברת LockCon השוויצרית והיא עובדת בשיתוף פעולה עם מערך הבדיקות של הסוכנות הבריטית למניעת סימום בספורט לבניית תוכנית בדיקות שנתית יעילה יותר. בנוסף שידרגה הסוכנות הישראלית את תוכנית ההסברה וההדרכה לספורטאים, מאמנים ואנשי צוות מכל האיגודים והענפים, שנועדה לגרום להם להימנע מטעויות קריטיות, שיכולות להוביל להשעייתם על שימוש בחומרים אסורים.

ד"ר דניאל הרשטיין מנכ"ל הסוכנות הישראלית אמר: "הבחירה בסוכנות הישראלית כאחת מהסוכנויות הראשונות בעולם לעבור את ההכשרה המתקדמת של סוכנות הבדיקות הבינלאומית מעידה על החשיבות של ישראל במאבק לשמירה על הספורט הנקי בעולם. ההכשרה תתן לסוכנות הישראלית כלים להמשיך לעמוד בסטנדרט הגבוה בעולם ותמקם את ישראל בחזית המלחמה בסימום בספורט״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ