אליפות ארצות הברית | "רצים על קו מסוכן": הטורניר החל, אך הטניסאים זועמים על המארגנים

בנואה פר הורחק מהטורניר אחרי שנמצא חיובי לקורונה, אך מי שבא איתו במגע נמצא ב"בועה בתוך בועה", ורשאי להשתתף במשחקים בלבד. קרולינה פלישקובה ניצחה 0:2 במשחק הפתיחה שלה, גם אלניק קרבר עברה לסיבוב השני

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פלישקובה, היום. עשתה את שלה
איתמר קציר
איתמר קציר

גם בהיעדר קהל, אליפות ארצות הברית היתה אמורה להיות חגיגה של טניס, הוכחה נוספת - כמו הטור דה פראנס - שהספורט יכול להמשיך להתקיים, למרות המגפה. אז טניס אמנם יש, קהל אין, אבל במקום חגיגות קיבלנו סערות - ככה זה כשפחות מיממה לפני תחילת הטורניר מתגלה שאחד מטניסאי הסבב נמצא חיובי לקורונה. 

בנואה פר, המדורג 23 בעולם, נמצא חיובי בבדיקת קורונה והוצא מההגרלה. זו היתה רק תחילת הסערה - ברגע שהודיעו המארגנים כי שחקנים שבאו איתו במגע לא יידרשו להיכנס לבידוד ולא יוצאו מהטורניר, החל כל העסק להסתבך. "אנחנו נמצאים כעת בבועה בתוך בועה", אמרה קריסטינה מלאדנוביץ' הצרפתייה (מדורגת 30 בטורניר), שנפגשה עם פר לפני שקיבל את תוצאות הבדיקה, לאחר שניצחה 5:7, 2:6 את היילי באפטיסט האמריקאית. "מותר לי רק לשחק את המשחק שלי, ובאמת שאסור לי לעשות שום דבר אחר. שום כושר, שום דבר חברתי בבועה".

העדויות של השחקנים שבאו במגע עם פר ונותרו ב"בידוד בתוך בידוד" לא ממש שכנעו את אלו שמודאגים מהמגפה - השארתם של הטניסאים שבאו עמו במגע בטורניר מהווה הפרה של הפרוטוקולים המקוריים שפרסמו המארגנים עצמם, כשהבטיחו לקיים טורניר בטוח. "הפרוטוקולים וההליכים החדשים מטעים, חסרי כבוד ושגויים", האשימה שחקנית הזוגות אלן פרז, "איך אתם יכולים בשבוע אחד לאכוף את החוקים הנוקשים ובשבוע אחר לא? אתם רצים על קו דק ומסוכן עם זה. זה לא משחק. הוצאתם כל כך הרבה כסף כדי להבטיח את ביטחון השחקנים, רק כדי להגיע לנקודה קריטית בה נדרשת מנהיגות, ואכזבתם אותנו".

מי שלפחות לא אכזבו הן השחקניות הבכירות - לפחות במשחקי הפתיחה של היום הראשון, כולן הצליחו לעשות את שמוטל עליהן ולעלות לסיבוב השני. קרולינה פלישקובה, המדורגת שלישית בעולם וראשונה בטורניר (בעקבות היעדרן של אשלי בארטי וסימונה האלפ), עברה ללא בעיה את אלניה קליניניה (145) עם 4:6, 0:6. פטרה קביטובה, המדורגת שישית בטורניר ו-12 בעולם, ניצחה 3:6, 2:6 קליל את אירנה בגו. אנג'ליק קרבר (16 בטורניר), שזכתה בטורניר ב-2016, לא הצליחה לשמור על ההגשות שלה עד סוף המערכה הראשונה, אבל ניצחה 4:6, 4:6 את איילה טומליאנוביץ' (59). 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ