נובאק ג'וקוביץ' סירב להופיע למסיבת עיתונאים, אך כתב: "נשארתי עצוב ומרוקן"

אחרי פסילתו מטורניר ארצות הברית סירב נובאק ג'וקוביץ' להופיע למסיבת העיתונאים, וייקנס, אך בהמשך העלה לאינסטגרם שלו הודעת התנצלות מפורטת: "אהפוך את זה לשיעור ואצמח מזה". יריבו, פאבלו קארניו-בוסטה: "זה היה רגע קשה"

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'וקוביץ' מתנצל בפני השופטת, אתמול. "מצטער על הלחץ שגרמתי"
איתמר קציר
איתמר קציר

בעוד המשחקים בשלב שמינית הגמר נמשכים באליפות ארצות הברית, נדמה היה שכל מי שלא נמצא על המגרש מתעסק רק בדבר אחד: פסילתו מהטורניר של המדורג ראשון, נובאק ג'וקוביץ', שבמהלך המערכה הראשונה במשחקו מול פאבלו קארניו-בוסטה חבט את הכדור אחורה בתסכול בין משחקונים, באופן מסוכן, ופגע בגרונה של שופטת קווים - שהשתנקה על המגרש ונזקקה לטיפול. אחרי שנטש את המתחם ולא השתתף במסיבת העיתונאים, פרסם הטניסאי הסרבי, שהיה הפייבוריט הברור לזכות בטורניר בהיעדרם של רוג'ר פדרר ורפאל נדאל, התנצלות פומבית.

"כל הסיטואציה הזאת השאירה אותי עצוב ומרוקן", כתב הכוכב הסרבי באינסטגרם, "בדקתי עם שופטת הקווים והטורניר, ותודה לאל שהיא מרגישה בסדר. אני כל כך מצטער שגרמתי לה כזה לחץ. כל כך בלתי מכוון. כל כך שגוי. באשר לפסילתי - אני צריך לחזור פנימה ולעבוד על האכזבה שלי, ולהפוך את זה לשיעור עבור הצמיחה וההתפתחות שלי כשחקן. אני מתנצל בפני אליפות ארצות הברית וכל מי שקשור אליו על ההתנהגות שלי. אני מודה לצוות ולמשפחה שלי על התמיכה האיתנה, ולאוהדים שלי על כך שהם תמיד שם איתי. תודה ואני מצטער".

אתמול הסבירו ראשי הטורניר כי החוקה מחייבת אותם להדיח את ג'וקוביץ' בשל חבטה לא אחראית או כזו שמסכנת את הצוות או את הקהל, בלי קשר לשאלה אם מדובר בפגיעה מכוונת או בטעות. עוד נמסר כי ג'וקוביץ' יאבד את נקודות הדירוג שצבר באליפות, כמו גם את כל כספי הזכייה שצבר עד כה (מעל 250 אלף דולר), בנוסף לקנסות נוספים שעלולים להיות מושתים עליו - כמו למשל בגין הסירוב להופיע למסיבת העיתונאים.

מי שכן התייצב למסיבת העיתונאים הוא פאבלו קארניו-בוסטה, המנצח בהתמודדות, שהיה נסער למדי. "אני מאוד חששן במצבים כאלה, אז גם אני הייתי קצת בשוק", סיפר הספרדי במסיבת העיתנואים לאחר המשחק, "שאלתי את הבחורים הקולומביאנים שישבו בקהל אם הכדור פגע בשופטת הקו, והייתי בשוק. אף פעם לא ציפיתי לרגע כזה במשחק נגד נובאק, אז זה היה רגע קשה גם בשבילי". 

לאחר מכן המשיך לתאר את מהלך האירועים מנקודת מבטו: "הם דיברו לצד הרשת, ואני רק ניסיתי להישאר מרוכז למקרה שנצטרך להמשיך לשחק. ברגע אחד, שאלתי את השופטת מה קורה כי זה נמשך כל כך הרבה זמן, הרגע הזה. אני לא יודע, זה היה בערך עשר דקות או רבע שעה, אבל התקררתי מעט. הייתי צריך להיות מוכן מאוד למקרה שנמשיך. בדיוק שאלתי אותו, ואז נובאק הגיש לי את היד שלו. וזהו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ