ג'וקוביץ' לאוהדיו שאיימו על שופטת הקו: "היא לא עשתה משהו רע. זקוקה לתמיכתנו"

אוהדיו של נובאק ג'וקוביץ' שלחו לשופטת הקו איומים ואיחולי מוות ברשתות החברתיות השונות, והסרבי צייץ בטוויטר בתגובה: "היא זקוקה לתמיכתנו כעת"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'וקוביץ' וקלארק. תומך
ספורט הארץ

פסילתו של נובאק ג'וקוביץ' מאליפות ארצות הברית בשל פגיעה בשופטת הקו, הובילה לכך שאוהדים רבים של הטניסאי הסרבי החלו להתנכל לה ברשתות החברתיות השונות ולאיים על חייה.

בעוד מארגני הטורניר סירבו לנקוט בשמה מחשש שאלו יהיו ההשלכות, היה זה צהובון סרבי שפרסם את שמה. מאותו רגע החלו אוהדיו השונים של המדורג מספר 1 לאיים על חייה, ולשלוח לה הודעות פוגעניות ברשתות החברתיות. כך, על פוסט שפירסמה לזכרו של בנה שמת בתאונת אופניים, כתבו מספר מאוהדיו כי "את תצטרפי אליו בקרוב". בנוסף, פרסמה קלארק יינות בחשבונה הפרטי, וברשתות החברתיות הופצו תמונות שלה שיכורה או מוכתמת ביין, כאשר נכתב: "יכולה לגמוע ליטרים של יין, אבל לא יכולה להתמודד עם כדור טניס קטן".

הזעם כלפיה החל בעיקר במולדתו של ג'וקוביץ', סרביה, שם נטען להתחזות מצדה של השופטת על מנת שהטניסאי ייפסל. אחת הטענות הנפוצות בעניינו היא קונספירציה סביב נסיונו לאגד את שחקני הטניס, מה שייפגע בהתאחדויות וארגוני הטניס השונים להם היה מניע לפסילתו על מנת להזיק לו.

המצב המסלים הוביל את ג'וקוביץ' להתערב. "חברי משפחת #NoleFam (התיוג בו משתמשים אוהדיו ברחבי העולם) תודה רבה על ההודעות החיוביות", ציוץ הסרבי בטוויטר, "בבקשה זכרו ששופטת הקו זקוקה גם היא לתמיכת הקהילה שלנו. היא לא עשתה שום דבר רע. אני מבקש שתהיו תומכים ואכפתיים במיוחד בתקופה הזו. מהרגעים האלו נתחזק ונתעלה יחד. אוהב את כולם. אירופה, הנה אני בא"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ