בפיגור 2:0, הוא חשב: "אני אמור להיות פייבוריט". זה נגמר בקאמבק וגמר ראשון בקריירה

אלכסנדר זברב כבר היה בדרך לאכזבה נוספת בחצי גמר גראנד סלאם אבל הצליח לחזור מול פאבלו קארניו בוסטה ולהעפיל לגמר אליפות ארצות הברית. דומיניק תים עבד קשה, אבל לא נתן לדניל מדבדב סיכוי לעצור אותו. ביום ראשון אחד מהם יזכה לראשונה בגראנד סלאם

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלכסנדר זברב. קאמבק נהדר של הגרמני העניק לו כרטיס לגמר
ספורט הארץ

עוד לפני ההכרעה בחצי הגמר היה ידוע שאליפות ארצות הברית תסתיים עם אלוף חדש, כזה שמעולם לא זכה בגראנד סלאם. בסיומו של ערב טניס דרמטי ומותח, רשימת המועמדים הצטמצמה לשניים בלבד: אלכנסדר זברב ודומיניק תים שהדיחו (בהתאמה) את פאבלו קארניו בוסטה ואת דניל מדבדב.

זברב העפיל לגמר מייג'ור ראשון בקריירה שלו. לגרמני תמיד היה את הכישרון להגיע למעמדים האלו, אבל גם הלילה הוא הראה כיצד הוא מסוגל לאבד את העשתונות. זברב ביצע 36 טעויות לא מחויבות בדרך לפיגור 2:0 במערכות מול קארניו בוסטה. זה היה נראה שהספרדי מדיח אותו אבל זברב מצא את עצמו מחדש באמצע המערכה השלישית ולא הביט אחורה.

"הסתכלתי על לוח התוצאות אחרי שתי מערכות", אמר זברב בסיום המשחק, "חשבתי לעצמי: 'תראה, אני משחק בחצי גמר גראנד סלאם, אני בפיגור 6:3, 6:2, במשחק שעל הנייר אני הפייבוריט בו'. הייתי חייב לשחק טוב יותר, לנסות להתחיל משהו חדש. אז חשבתי 'אוקיי, אני הולך לקחת את זה מערכה אחרי מערכה, בוא נראה כמה רחוק אגיע'. בסוף זה הסתדר לא רע".

חצי הגמר השני הפגיש את שני השחקנים שהציגו את הטניס הכי מרשים בטורניר עד כה. זה אולי לא נראה ככה בסיכום המערכות אבל הקרב בין השניים היה צמוד ונדרשו לתים שני שוברי שוויון כדי למנוע מדניל מדבדב הופעה שנייה ברציפות בגמר אליפות ארצות הברית. 

לרוסי היו שתי נקודות מערכה, כולל אחת בהגשה שלו במערכה השלישית אבל תים הראה יכולת מנטלית מצוינת בדיוק בזמן. האוסטרי סיים ראלי של 17 חבטות, עם חבטת גב יד עצומה שהעניקה לו שתי נקודות משחק. משם הדרך לניצחון כבר היתה פשוטה יותר. אחרי 2:6, 6:7, 6:7, תים הפך לאוסטרי הראשון שמגיע לגמר אליפות ארצות הברית.  

"זה היה משחק נהדר ומאוד צמוד", הוא אמר בסיום המשחק, "זה כנראה היה המשחק הכי קשה שניצחתי בשלוש מערכות. בקלות הייתי יכול להיות בפיגור של מערכה או שתיים. למזלי, בסוף המערכות שיחקתי את הטניס הטוב ביותר שלי". 

לתים יש מאזן 2:7 מול זברב. הפעם האחרונה שהשניים נפגשו היתה בחצי גמר אליפות אוסטרליה, אז תים ניצח בארבע מערכות והמשיך להפסד בגמר. הוא מגיע כפייבוריט ברור, גם בגלל המאזן וגם בגלל היכולת שהציג בטורניר, אבל זברב כבר הוכיח בטורניר הזה שאסור להספיד אותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ