"הלחצתי את אבא שלי": עם גופייה של קובי בראיינט וגביע, נאומי אוסקה חגגה

הזוכה הטרייה באליפות ארצות הברית הופיעה למסיבת העיתונאים עם גופייה של כוכב הלייקרס המנוח. "אני עדיין צריכה לעכל את מה שקרה כדי לחגוג כמו שצריך", אמרה אוסקה

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נאומי אוסקה עם הגביע. עדיין צריכה לעכל את מה שקרה
ספורט הארץ

במסיבת העיתונאים שאחרי הזכייה, כשהיא לבושה בגופייה של קובי בראיינט, נאומי אוסקה נראתה עדיין בהלם אבל היא לא שכחה את המטרה הגדולה שלה, לזכות בכמה שיותר תארים. "אני צריכה לעכל עדיין את מה שקרה כדי שאני אוכל לחגוג", היא אמרה, "אני מוקפת באנשים שאני אוהבת, ואני מקווה שככל שאני אזכה יותר אני אלמד לחגוג את זה יותר".

 והיה מה לעכל. אוסקה, שזכתה בפעם השנייה באליפות ארצות הברית, היתה צריכה לחזור מפיגור מערכה ושני משחקונים מול ויקטוריה אזרנקה, שנראתה גדולה עליה בפתיחת המשחק. בסוף זה נגמר ב-6:1, 3:6, 3:6 לטובת היפנית, אך באותם רגעים של פיגור, היא נזכרה במטרה אחרת שהיתה לה הקיץ, מלבד זכייה בתארים - היא סיפרה שהיא רוצה לשחרר חרטות שהיו לה בעבר ולהתבגר.

"אני חושבת שאכן הצלחתי לעשות זאת", היא סיפרה בסיום המשחק, "האופן בו שיחקתי בשתי המערכות הראשונות הוא דוגמא טובה לכך. בקלות יכולתי להעלם ולוותר אבל נלחמתי. לא חשבתי על ניצחון, רק רציתי להוות תחרות תחרות ובסוף סיימתי עם הגביע. במערכה הראשונה הייתי לחוצה, לא הזזתי את הרגליים ולא שיחקתי כפי שציפיתי מעצמי. אם הייתי ב-70% יכולת הייתי מרוצה, אז זה היה רחוק מאוד ממה שאני מצפה מעצמי. במערכה השנייה, בפיגור, הרגשתי שאני צריכה לפחות לתת לה פייט, לא להפסיד פה 6:1, 6:0, לתת לה להזיע קצת בשביל התואר". 

אוסקה סיפרה שדווקא התקופה הארוכה בחייה בה לא שיחקה טניס עזרה לה להתמקד: "אלו היו כמה חודשים חשובים. החיים שלי תמיד היו מאוד אינטנסיביים ולא היה לי זמן להאט קצת. הסגר נתן לי זמן לחשוב על הדברים שאני רוצה להשיג, איך אני רוצה שאנשים יזכרו אותי. הגעתי לטורניר הזה עם התודעה הזו וזה עזר לי". 

התודעה הזו אולי גם גרמה לה להיות כל כך פעילה במאבק למען צדק גזעי בארצות הברית. שבע המסכות שהיא עטתה לאורך הטורניר, כל אחת עם שם של קורבן אחר לאלימות משטרתית, היו אחד הנושאים המרכזיים שהתקשורת התייחסה אליו במהלך האליפות. היא גם קיבלה חיזוקים מכמה בני משפחות שהודו לה על המחווה. היא רצתה לעטות את המסכה גם בזמן הענקת הגביע אבל "נאמר לי שעושים את זה ללא מסכות אז הקשבתי למה שאמרו לי".

את המודעות לנושאים החברתיים היא מייחסת לאופן שבו היא צורכת מידע. "קראתי הרבה על על ההיסטוריה של טהיטי, אבא שלי מאוד מתעניין בזה", היא מספרת, "החבר שלי קורא הרבה ונותן לי ספרים. אני מנסה לא לצרוך את רוב המידע מהחדשות, אני מעדיפה לייצר דעה משלי". 

כשנשאלה על ההודעות הכי משמחות שקיבלה אחרי הזכייה, היא בחרה שוב לדבר על המשפחה שלה: "ההודעה הכי משמחת שקיבלתי היתה מאמא שלי. אבא שלי הפעם לא שלח לי הודעה כי מתברר שהוא יצא לטיול אופניים מיד אחרי המשחק, נראה לי שהלחצתי אותו יותר מדי. בכל פעם שאני מנצחת אני מקווה שאני אשמח את ההורים שלי. אני זוכרת כיצד אמא שלי היתה מתעוררת ב-4 לפנות בוקר ומספיקה לאוטובוס כדי לתמוך בקריירה שלי אז אני מקווה שאני אוכל לגמול לה על כך".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ