"ישחקו ברמות הכי גבוהות": שלוש שחקניות נבחרת ישראל בכדורמים חתמו בחו"ל

השחקניות מרים בוגצ'נקו ונופר הוכנברג חתמו בניראס מיוון וכרם נוי תשחק בקבוצת סנטש מהונגריה. "זה לא מה שחשבתי שיקרה לי בהמשך הקריירה, אבל בעקבות העבודה הקשה מגיעים למקומות גבוהים", אמרה נוי

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
(מימין לשמאל) נופר הוכנברג, מרים בוגצ'נקו וכרם נוי. ינסו להוביל בעתיד את הנבחרת לאולימפיאדה
איתמר קציר
איתמר קציר

שלוש שחקניות נבחרת ישראל בכדורמים ייצאו לראשונה לקבוצות מקצועניות בליגות מובילות באירופה. השחקניות מרים בוגצ'נקו ונופר הוכנברג תשחקנה בקבוצת ניראס שסיימה את העונה שעברה במקום הרביעי ביוון והגיעה לגמר הגביע, וכרם נוי תשחק בקבוצת סנטש מהונגריה, שסיימה גם כן במקום הרביעי בליגה המקומית. 

"השחקניות עומדות להשתתף ברמות הכי גבוהות, ואנחנו שמחים על הפניות של הקבוצות לשחקניות", אמרה רויטל כהן גלוסקא, יו"ר איגוד הכדורמים, במסיבת עיתונאים שנערכה במשרדי הוועד האולימפי בישראל, "זה כבוד עצום לענף". מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל, גילי לוסטיג, הוסיף: "אתן פותחות דלת להרבה מאוד שחקניות כדורמים שיבואו אחריכן, ואני חושב שככל שיהיו לנו יותר ליגיונריות שיתאמנו וישחקו ברמות הגבוהות ביותר, זה יעזור לכדורמים הישראלי לנבחרת ישראל להגיע לפסגות גבוהות יותר, ואולי לשאיפה הכי גדולה שלנו - שב-2024 יהיה ייצוג של ענף הכדורמים במשחקים האולימפיים".

מרים בוגצ'נקו קיבלה את ההזדמנות לצאת ולשחק ביוון לאחר שקיבלה מעמד של ספורטאית עילוי בצה"ל. "לפי דעתי זו הזדמנות פז לשחק שם, וזו אחת הדרכים הכי טובות שיש למצות את לפוטנציאל שטמון באדם לשאוף לגבוה ביותר. אני בטוחה שנעמוד באתגר ונביא את הכבוד הראוי למדינה", אמרה. אליה תצטרף נופר הוכנברג, שאמרה: "אני ממש מתרגשת לקראת המעבר. זה היה ממש תהליך קשה, במשך המון זמן ההתעסקות סביב זה. היה רצון, זה ממש כמו חלום שמתגשם עכשיו".

כרם נוי, שכבר השתחחרה מצה"ל, תעבור לבדה להונגריה. "אני ממש מתרגשת להיות פה, ואתם רואים שאני בלחץ כי הטיסה שלי תהיה ביום שלישי אני הולכת לעבור להונגריה", אמרה, "זה לא מה שחשבתי שיקרה לי בהמשך הקריירה, אבל בעקבות העבודה הקשה מגיעים למקומות גבוהים - גם בזכות הצוות, בזכות האיגוד. כולנו נותנות מאה אחוז, נותנות מהזמן שלנו ומהכח שלנו בשביל ייצג את המדינה בכמה שיותר בכבוד. אם לא ההצלחות שלנו באליפויות אירופה (בהן סיימה נבחרת ישראל במקומות 10 ו-9 ב-2018 ו-2019 בהתאמה - א"ק), לא היו רואים אותנו".

מי שתרם רבות לחיבור בין שלוש השחקניות לקבוצותיהן החדשות הוא המאמן היווני דימיטריס מברוטאס. "מותר שתי זרות בכל קבוצה גם ביוון וגם בהונגריה, וזה שהן לקחו שתי ישראליות  זה כבוד גדול מאוד", הסביר, "הקבוצות היווניות, למשל, בוחרות לקחת שחקניות רק ממדינות שהן הטובות בעולם - אמריקאיות, אוסטרליות. עכשיו גם ישראל על המפה, לכן אמרתי לבנות שעליהן להיות גאות מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ