הממשלה אישרה: האימונים יחודשו מחר. ליגת העל בכדורגל צפויה להתחדש ב-31.10

שרי הממשלה אישרו במשאל טלפוני כי מועדוני הליגות הבכירות בענפי הכדור המובילים - כדורגל, כדורסל, כדוריד וכדורעף - יוכלו לשוב להתאמן באופן מיידי, בגברים ובנשים. מינהלת הליגות בכדורגל הודיעה כי הליגה תחודש בסוף החודש

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צ'ארון שרי במדי מכבי חיפה. הקבוצות חוזרות להתאמן מחר
איתמר קציר
איתמר קציר

שרי הממשלה אישרו הערב (שלישי) את מתווה החזרה לאימונים שהשיג משרד הספורט מול משרד הבריאות, כך שכבר מחר בבוקר, כפי שהובטח למינהלת הליגות בכדורגל, תאושר החזרה לאימונים של קבוצות הספורט המקצועני בישראל.

על פי המתווה שהושג מול משרד הבריאות, כל קבוצות הספורט המקצועני בישראל בענפי הכדורגל המובילים, לגברים ולנשים, תוכלנה להתאמן בהתאם לשמירה על תנאי בידוד מחמירים. ההחלטה תקפה לענפי הכדורגל, הכדורסל, הכדוריד והכדורעף. 

במינהלות הכדורגל והכדורסל בירכו אתמול על ההחלטה. בעוד ענף הכדורסל המשיך בפעילות מלאה בזכות ההרשמה לליגה הבלקנית, שנפתחה הערב, ושאפשרה לקבוצות לעקוף את תקנות הסגר, ענף הכדורגל הושבת מאז ראש השנה. בית"ר ירושלים ומ.ס אשדוד ערכו אימונים בניגוד לעמדת המינהלת, אבל הודיעו כבר לפני כמה ימים שיחדלו מהאימונים עד קבלת אישור רשמי מהמדינה - שהתקבל אתמול.

במינהלת הליגות לכדורגל הוציאו היום מכתב לראשי הקבוצות, בו צוין כי הליגה תחודש ב-31.10. אימוני קבוצות הליגה הלאומית צפויים להתחדש ביום שני 19.10, בכפוף לאישור קבינט הקורונה, ותאריך יעד לחזרה למשחקים בליגה הלאומית עוד לא נקבע. במינהלת חזרו על הנחיות הבידוד הביתי שמחייב משרד הבריאות, אך החמירו את מדיניות הנסיעות כדי למנוע הדבקות - הגעה לאימונים תתבצע ברכב פרטי בלבד, ולמשחקים ברכב פרטי או באוטובוס הקבוצתי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ