"לא אלחם ללא אבא שלי": נורמגומדוב ניצח באליפות העולם ב-UFC, ופרש

חביב נורמגומדוב ניצח את ג'סטין גייצ'י באליפות העולם במשקל קל במסגרת UFC 254, שמר על מאזן מושלם בקריירה, והודיע בסיום הקרב על פרישה: "הבטחתי לאמא שלי שזה הקרב האחרון". נשיא הארגון: "הוא לא סיפר לי שהיו לו שברים ברגליים. הוא בן זונה קשוח"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נורמגומדוב, הלילה. אחד הלוחמים הגדולים אי פעם
ספורט הארץ

חביב נורמגומדוב ניצח הלילה (בין שבת לראשון) את ג'סטין גייצ'י בקרב המרכזי של UFC 254 שהיה על תואר אלוף העולם במשקל קל של הארגון, והודיע על פרישה בסיומו. נורמגומדוב - שלפי נאום הפרידה של נשיא הארגון דיינה וויט שבר את רגלו לפני שלושה שבועות - עלה למאזן 0:29 בקריירה, 0:13 ב-UFC כשבדרך ניצח לא מעט שמות גדולים.

בקרב עצמו ניסה גייצ'י להימנע ככל האפשר מירידה לקרקע, תחום התמחותו של הרוסי. בסיבוב הראשון הצליח האמריקאי לחמוק מניסיון אחד להפילו, אך בתחילת הסיבוב השני נורמגומדוב הצליח להורידו לקרקע, חנק אותו וניצח. מייד עם סיום הקרב ביקש נורמגומדוב מאנשיו שלא לחגוג, נפל לקרקע ובכה. אביו, שהיה מאמנו והמנטור שלו, מת בתחילת יולי לאחר שנדבק בקורונה וזה היה הקרב הראשון של נורמגומדוב בלעדיו.

"זה היה הקרב האחרון שלי", אמר הרוסי בסיום, "אין סיכוי שאחזור לכאן שוב ללא אבא שלי. זו היתה הפעם הראשונה אחרי מה שקרה. כשה-UFC התקשר אליי שאלחם, דיברתי עם אמא שלי על כך במשך שלושה ימים. היא לא רצתה שאלחם בלעדי אבא, אבל הבטחתי לה שזה יהיה הקרב האחרון. כשאני נותן את המילה שלי אני חייב לעמוד בה. זה היה הקרב האחרון שלי פה". נורמגומדוב סיים עם בקשה אחת: "יש דבר אחד שאני רוצה מה-UFC: בשלישי (כשתתפרסם הטבלה, ס"ה), חברים אתם חייבים לשים אותי במקום הראשון בעולם בפאונד-פור-פאונד (דירוג הלוחמים המשוקלל של הארגון, ס"ה). אני אלוף העולם הבלתי מנוצח, מאזן 0:13 ב-UFC ו-29 בקריירה. אני חושב שזה מגיע לי".

למרות שאיבד את הכרתו למספר שניות במהלך החניקה, היה זה גייצ'י שניגש ראשון לחבק את נורמגומדוב המתייפח. "אמרתי לו שלא היתה לי הזדמנות להגיד לו שאני משתתף בצערו על אובדנו, אך שכרגע הוא עשה את אביו גאה מאוד", אמר האמריקאי לרשת BT Sport על מה שלחש לרוסי בזמן שניחם אותו, "אך כרגע ההפסד כואב, זה עליי". נורמגומדוב הכיר תודה לאמריקאי: "תודה רבה ג'סטין. גם ב-2016 כשחתכתי במשקל היית שם לעזור לי. תודה רבה אחי. אתה אדם נהדר שתמיד דואג למי שקרוב אליו. שמעתי את זה גם מאנשים רבים אחרים. שמור על ההורים שלך קרובים כי אי אפשר מתי זה מגיע. יום אחד זה מגיע".

פרישתו של נורמגומדוב בזמן כשהוא מחזיק במאזן מושלם, הובילה ללא מעט תגובות בעולם הלחימה. קונור מקגרגור, שהפסיד בעבר לנורמגומדוב והפך ליריב מיתולוגי לאור חילופי דברים שהיו ביניהם מאז, צייץ בטוויטר: "הופעה טובה של חביב. אני אמשיך מכאן. שוב, כבוד ותנחומים על אביך, לך ולמשפחתך. שלך, המקרגורים". גם המתאגרף מני פאקיאו צייץ: "מזל טוב לחביב על ניצחון גדול וקריירה גדולה. זו היתה זכות לצפות בך מתחרה. כבוד!".

גם נשיא ה-UFC דיינה וויט הקדיש כמה מילים לרוסי, בדרכו. "חביב הוא הבן זונה הכי קשוח על הכוכב הזה", אמר וויט במסיבת העיתונאים לאחר הקרב, "הקרב התחיל כששני הצדדים מגששים במשך שתי דקות ואז זה נדלק. הלחץ שחביב הפעיל היה בלתי נתפס. הוא לא פחד מהחבטות שלו (של גייצ'י, ס"ה). ואז הוא נעל אותו, לא ייאמן". וויט סיפר על מה שעבר נורמגומדוב לפני הקרב: "מה שהוא עבר עד לפה - אנחנו ברי מזל שהוא נלחם הלילה. לפי מה שאני מבין הוא היה בבית חולים לפני שלושה שבועות עם שברים בשתי אצבעות רגליו ובעצם. רק אנשי הפינה שלו סיפרו לי את זה. הוא לא אמר לאף אחד ופשוט עלה להילחם. הוא אחד האנשים הכי קשוחים שיש בכדור הארץ". וויט הסכים עם בקשתו של נורמגומדוב: "הוא הלוחם פאונד-פור-פאונד מספר 1, חייבים לקחת אותו ברצינות כשדנים על הלוחמים הגדולים אי פעם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ