בגלל שהחמיץ בדיקות: כריסטיאן קולמן, אלוף העולם ב-100 מטר, הורחק לשנתיים

אלוף העולם האמריקאי החמיץ שלוש בדיקות סמים בתוך שנה והושעה לשנתיים על ידי איגוד האתלטיקה העולמי

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריסטיאן קולמן. הורחק לשנתיים
ספורט הארץ

בין אם אולימפיאדת טוקיו תתקיים או לא, כריסטיאן קולמן לא ישתתף בה. אלוף העולם ב-100 מטר הורחק הערב (שלישי) על ידי ה-AIU. קולמן החמיץ בדיקת סמים ב-9 בדצמבר 2019, זו היתה הבדיקה השלישית שהוא פספס באותה שנה. בכך הוא הפר את החוקים נגד סימום של איגוד האתלטיקה העולמי. 

זו לא הפעם הראשונה שקולמן מפספס בדיקות. גם ב-2018 נראה היה שהוא בדרך להרחקה אך בסוף היו אלו הרשויות שהודו בטעותן, מסיבה טכנית והוא נמצא אשם רק בשגיאת תיוק. לאחר מכן הוא התחרה באליפות העולם וזכה במדליות זהב ב-100 מטר ובשליחים ותקף את הארגון האמריקאי למלחמה בסמים, יוסאד"א, וסיפר על המוניטין הפגועים שלו. "כל העניין הוא שהארגון הזה נועד להגן על האתלטים, אבל הרגשתי כמו קורבן. הרגשתי מותקף. כאילו שהם ניסו ללכת על השם הכי גדול בענף - אני דג גדול", טען.

מערכת ה-Whereabouts היא מהאמצעים החשובים בידי הרשויות למניעת סימום. במסגרתה, ספורטאים אולימפיים בכירים במדינות שונות מחויבים לעדכן מראש היכן ישהו במהלך כל יום - אימונים, לימודים, עבודה - עם דגש על שעה ספציפית לבחירתם, כדי שניתן יהיה לבצע להם בדיקת פתע. שלושה מקרים תוך שנה בהם הגיע הבודק למקום שנקבע בשעה היעודה ולא הצליח למצוא את הספורטאי, יכולים להוביל להשעיה של עד שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ