התרגיל של השחיינית הישראלית כמעט סייע לה לנצח את שיאנית העולם

אנסטסיה גורבנקו בת ה-17 היא השם החם בשחייה הישראלית, אבל ביצועיה בליגת השחייה הבינלאומית ISL יצרו לה שם בינלאומי לאחר שתרגיל בו השתמשה הוביל אותה לקרוב צמוד עם שיאנית העולם אליה אטקינסון

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גורבנקו. יוצרת לעצמה שם
איתמר קציר
איתמר קציר

כבר כמה שנים שאנסטסיה גורבנקו בת ה-17 היא השם החם בשחייה הישראלית, אבל בזכות ליגת השחייה הבינלאומית ISL היא גם הפכה לשם דבר גם בבריכה העולמית. בסוף השבוע סיפקה גורבנקו הופעה מרשימה במשחה ה"סקינס", בו שחו השחייניות שלושה מקצים של 50 מטרים בהפוגות של שלוש דקות בין המקצים. היא שחתה שלוש פעמים מהר יותר משיא ישראל הקודם בבריכות קצרות, וכמעט ניצחה את שיאנית העולם אליה אטקינסון.

אבל מה שמשך את תשומת הלב העולמית היה הסיבוב של גורבנקו כשנגעה בקיר לפני המקצה השני, אליו העפילו 5 השחייניות המהירות ביותר מהסיבוב הראשון. מאמן קבוצתה לוס אנג'לס קרנט, דייב מארש - המשמש גם כיועץ העל של איגוד השחייה הישראלי - נשמע אומר לה "עכשיו הסיבוב שלך יהיה טוב יותר". מהר מאוד התברר למה הוא מתכוון.

כשגורבנקו נגעה בקיר, במקום לבצע את הסיבוב המקובל במשחי חזה, היא ביצעה "קיפר" - מעין גלגול במים המקובל במשחי גב וחתירה. זה עזר לה לשמור על אנרגיה, לעלות לגמר ראש בראש מול אטקינסון, וכמעט לעבור אותה. התרגיל של גורבנקו זכה לכתבה במגזין השחייה הנחשב swimswam, וסרטון המשחה נהפך ויראלי - לפחות בקרב עולם השחייה. 

"הרבה שואלים אותי על הגלגול והסיבוב", כתבה גורבנקו בפוסט באינסטגרם, "ובכן האמת שלמדתי את זה רק יום קודם, אבל המאמן דייב מארש היה בטוח שאני יכולה לעשות את זה טוב. אני שמחה שלקחתי את ה'סיכון' ואפילו שמחה יותר שזה עבד. לפעמים שווה לקחת סיכונים כאלה". 

התגובות למהלך של גורבנקו הגיעו מכל עבר - גם מאלופות אולימפיות. "את כוכבת", הגיבה אבי ווייצל, שזכתה עם ארצות הברית בזהב בשליחות במשחקי ריו, בעוד קייטלין בייקר, מדליסטית הכסף ב-100 מטר גב מריו ובעלת מדליית זהב בשליחות גם כן, הגיבה: "מתה על זה!! גאה בך כל כך". הגדיל לעשות מועדון המעריצים של ל.א קרנט, ששינה את שמו ל"מועדון המעריצים של אנסטסיה גורבנקו". אין מה לומר - כוכבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ