פרימוז' רוגליץ' זכה בוואלטה א'אספניה. הישג גדול לישראל סטארט אפ ניישן

הרוכב הסלובני שפספס זכייה בטור דה פראנס סיים עם החולצה האדומה במדריד. דן מרטין מהקבוצה הישראלית סיים במקום הרביעי, עומר גולדשטיין זכה למחמאות

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרימוז' רוגליץ' חוגג את הזכייה במדריד, הערב
איתמר קציר
איתמר קציר

הזכייה בטור דה פראנס השנה חמקה לפרימוז' רוגליץ' הסלובני דרך האצבעות. בקטע נגד האחרון, במירוץ נגד השעון - שנחשב לתחום שבו הוא מצטיין - בן ארצו טאדיי פוגאצ'ר עקף אותו בדירוג, והבטיח זכייה בטור כנגד כל הסיכויים. אבל הפעם, בוואלטה א'אספניה, רוגליץ' לא נתן לזה לקרות - הוא הבטיח כבר אתמול את הזכייה בתואר, והיום דיווש לו בנחת כל הדרך למדריד, כדי להיות מוכתר באופן רשמי לאלוף, וללבוש את החולצה האדומה מתי שזה חשוב באמת.

רוגליץ', רוכב קבוצת יומבו-ויסמה, סיים את הטור השלישי בחשיבותו, שכלל השנה 18 קטעים, בזמן של 72 שעות, 46 דקות ו-12 שניות. הוא הקדים על הפודיום את ריצ'רד קראפאס האקוודורי, מקבוצת איניוס, אלוף הג'ירו מ-2019, ב-24 שניות, ואת יו קארתי מקבוצת EF בדקה ורבע. ממש מחוץ לפודיום, מרחק נגיעה ניצב דן מרטין - הרוכב הבכיר של קבוצת סטארט-אפ ניישן הישראלית סיים שתי דקות ו-43 שניות מאחורי המנצח, ומרחק קצת פחות מדקה וחצי מהיסטוריה. ובכל זאת, עם ניצחון בקטע בטור ומאבק עד הרגע האחרון על מקום בין שלושת הגדולים, סטארט-אפ ניישן יכולה לרשום מבחינתה הישג נאה. 

"אגיד את זה בבירור: השלישיה שמסיימת את הטור הזה לפני - היתה טובה יותר", אמר אתמול מרטין, לאחר שהתברר כי כבר לא ישתחל לפודיום, "הגעתי לישראל סטארט-אפ ניישן כי האמינו בי, ומהרגע הזה כל מה שרציתי היה להוכיח שלא טעו. שאוכל להחזיר. שלחו אותי לוואלטה עם הרכב שנבנה ועבד רק עבורי, וזה הפכה בעזרתם למירוץ מטורף ומדהים, שבו השגתי ניצחון ואת הדירוג הכללי הטוב בקריירה שלי". 

מי שסייע למרטין רבות הוא עומר גולדשטיין, שנחשב - כך על פי הקבוצה - ל"פועל הצמוד" שלו, והרוכב השני בחשיבותו מבחינת הקבוצה בסגל המסייעים של מרטין. גולדשטיין הפך היום לישראלי הראשון שמסיים את הוואלטה א'אספניה, ולשלישי בכלל שמסיים גראנד טור. בקבוצה הישראלית היו מרוצים למדי מההופעה שלו, שמסמנת אותו כרוכב הישראלי המבטיח ביותר בסגל. בקבוצה הסבירו כי גולדשטיין מילא תפקיד מרכזי ופעיל בהרבה מאלו שמילאו גיא ניב וגיא שגיב בטור דה פראנס ובג'ירו ד'איטליה בהתאמה. 

את שלושת הגראנד טורים שנדחסו למרווח של שלושה חודשים בלבד מסיימת סטארט-אפ ניישן עם הישגים לא רעים בכלל - הופעה ראשונה בהיסטוריה בטור דה פראנס, ניצחון ראשון אי פעם בגראנד טור בבריחת סולו מרשימה של אלכס דאווסט בג׳ירו ד׳איטליה, וכמעט פודיום בוואלטה, שנלווה לו גם ניצחון בקטע. בעונה הבאה, עם כריס פרום במדיה וסגל אפילו עוד יותר חזק, תכוון הקבוצה הישראלית גבוה אפילו יותר. לא בטוח שפרום יהיה האיש שיביא לה את ההישג הזה, אבל אם מרטין, דאווסט, ויתר חבריהם ישמרו על הכושר מהעונה, עשויה הקבוצה הישראלית לבסס את עצמה כאחד הכוחות המשמעותיים בסבב האופניים הבכיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ