"כמו פלסטר על שבר מדמם": מערכת הספורט הישראלית זועמת על קבינט הקורונה

ראשי מערכת הספורט הישראלית, בהובלת הוועד האולימפי וההתאחדויות השונות, פנו בבקשה לפגישה דחופה עם שרי הספורט והבריאות, לאחר שנושא החזרת הספורט לפעילות לא עלה אתמול בדיוני קבינט הקורונה כפי שהובטח

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי. מערכת הספורט חוששת מהשלכות ארוכות טווח
איתמר קציר
איתמר קציר

ראשי התאחדויות הספורט, הוועד האולימפי בישראל והתאחדות אילת דורשים להיפגש בדחיפות עם שר הספורט חילי טרופר ושר הבריאות יולי אדלשטיין, על מנת להשיב את כלל פעילות הספורט המאורגן בישראל. ראשי מערכת הספורט בארץ התרעמו על כך שהנושא כלל לא עלה אתמול לדיון בקבינט הקורונה, כפי שהובטח להם. הספורט התחרותי כבר שב לפעילות, אך כמעט מחצית מהספורטאים, שמספרם כ-60,000 ושאינם מתחרים בספורט תחרותי, עדיין לא הורשו לשוב להתאמן. 

במכתב רשמי שנשלח לשני השרים נכתב: "אנו, ראשי איגודי הספורט וגופי הרוחב, פונים אליך בשם אגודות הספורט, הקבוצות, המאמנים והשחקנים, בדרישה להחזיר את כלל פעילות הספורט המאורגן לפעילות! אנו מבקשים להיפגש עמך בדחיפות כדי לדון בנושא. בניגוד לפרסומים קודמים ולציפיותינו, לא ניתן אתמול, 15/11/2020, היתר לחידוש יתר פעילות הספורט המאורגן".

עוד נכתב: "אנו סבורים שהחלטה להמשיך להתיר פעילות ל'אלמנטים נבחרים' מתוך המערך השלם של הספורט המאורגן אינה עקבית מבחינה אפידמיולוגית, ועבורנו גם אינה שקופה מבחינה אפידמיולוגית. ההיתר הסלקטיבי מביא להמשך הפגיעה במערך כולו, תוך החמצת הזדמנות להישען על מערך הספורט המאורגן כאמצעי למניעת הפצת תחלואה וכאמצעי לשיפור המערכת החיסונית".

חילי טרופר בכנסת. ראשי מערכת הספורט דורשים פגישה דחופהצילום: עמוס בן גרשום / דו

במכתבם מציינים ראשי מערכת הספורט כי מבחינה אפידמיולוגית אין כל היגיון לאפשר רק לילדים שכבר התחרו לחזור לפעילות, שכן הם חלק מקבוצה רחבה יותר של ילדים שנפגשים גם כך באותה קבוצה ולא מתערים עם קבוצות אחרות. עוד נכתב כי ההחלטה שלא לאפשר לספורטאים בוגרים חובבים לחזור לפעילות היא תמוהה, כי אין הבדל בין פעילות ספורטיבית לא פורמלית, לבין אימון מאורגן - שעדיין אסור גם עבורם.

"יודגש שהתרת פעילות במסגרת מאורגנת רק לאוכלוסיות מסוימות פוגעת במערכת הספורט באופן מלא, כמעט כאילו נותרה המערכת כולה מושבתת", כותבים ראשי מערכת הספורט, "הספורט המאורגן בנוי על מארג רב-גילאי ורב-מגדרי שהרצף וההתמדה הם מאבני היסוד שלו. הטוענים ש'לפחות הספורטאים המקצועניים' או 'הצעירים הפעילים' ממשיכים, לא מבינים שמדובר בפלסטר על שבר מדמם שנותן מראית עין של טיפול, כאשר למעשה הוא מעמיק את הפגיעה לטווח הארוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ