"חתירה לשוויון אמיתי": משרד הספורט הוסיף 2.5 מיליון ש"ח לענפי הכדור לנשים

התוספת תוזרם לתקציב השוטף של קבוצות ליגת העל בענפי הכדור ולפיתוח תשתיות באגודות הספורט לנשים. "תוספת התקציב תאפשר לא רק לדבר על שוויון - אלא גם לעשות שוויון", אמר השר טרופר

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחקניות נבחרת ישראל חוגגות במשחק מול גיאורגיה, בחודש שעבר
איתמר קציר
איתמר קציר

משרד התרבות והספורט הודיע היום (רביעי) כי יעביר תוספת תקציבית של 2.5 מיליון שקל לענפי הכדור בספורט הנשי בישראל. ההודעה הגיעה בעקבות משא ומתן ממושך בין יו"ר מינהלת העל בענפי הכדור לנשים, הילה קניסטר בר-דוד, לבין לשכת שר התרבות והספורט חילי טרופר ונציגי משרדו. התוספת תוזרם לתקציב השוטף של קבוצות ליגת העל בענפי הכדור, וכן לפיתוח תשתיות באגודות הספורט לנשים.

בהודעת משרד הספורט נכתב כי קידום ספורט הנשים נמצא בסדר עדיפויות גבוה במשרד, וכי התוספת התקציבית תאפשר חשיפה של ליגות נערות בכלל הענפים באמצעות קידום שידורים ישירים, כמו גם פיתוח תשתיות חסרות וענפים קטנים. בנוסף, התוספת נועדה להגדיל את מספר הספורטאיות הפעילות בענפים השונים, ושימורן בספורט.

טרופר, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

"תוספת התקציב לספורט הנשים תאפשר לא רק לדבר על שוויון - אלא גם לעשות שוויון", מסר טרופר, "אמנם הדרך ארוכה, אך מדובר בצעד משמעותי מאוד. התקציב המוגדל יאפשר להרחיב ולהעמיק פעילויות וחשיפה בענפי העל ויסייע לענפי הכדור לייצב פעילות והשפעה בנושא שינוי עמדות. נושא חיזוק המודעות והחשיבות בישראל לספורט ילדות, נערות ונשים ושינוי עמדות הוא חלק מהחתירה לשוויון אמיתי בחברה הישראלית". 

קניסטר בר-דוד מסרה: "מדובר בתוספת ראשונה אליה הגענו לאחר מאמצים רבים, תוספת שהיא תוצאה של השקפה משותפת שלי ושל שר התרבות והספורט חילי טרופר, בכל הנוגע לצורך בשינוי מצב ספורט הנשים בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ