אליפות אירופה בג'ודו: פליקר העפיל לגמר. שמאילוב הודח בהחלטה מוזרה

הג'ודוקא של נבחרת ישראל פתחו את היום הראשון באכזבה כשברוך שמאילוב הודח לאחר שינוי ניקוד של השופטים בשניות הסיום. לשמחתה, טל פליקר העפיל לגמר במשקל עד 66 ק"ג וצמצם הפער בין השניים במאבק על מקום באולימפיאדה

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל פליקר. יכול להשיג את הכרטיס האולימפי
איתמר קציר
איתמר קציר

נבחרת ישראל בג'ודו פתחה היום (חמישי) את יומה הראשון של אליפות אירופה בג'ודו באכזבה, שלאט לאט הפכה להצלחה: אחרי שברוך שמאילוב הודח במפתיע בסיבוב הראשון, הצליח טל פליקר לעלות לגמר. מעבר להישג הנאה, הוא גם יצבור ניקוד שעוד עשוי להשפיע על זהות הנציג האולימפי לטוקיו, ויאפשר לו לעקוף את שמאילוב בדרוג.

פליקר, המתחרה במשקל עד 66 ק"ג, ניצח ארבעה קרבות בדרך לגמר. הוא פתח את דרכו בסיבוב הראשון עם איפון תוך 33 שניות על לוקאס סשה הפיני, ובסיבוב שלאחר מכן הוביל בווזארי על סרג'יו אולניק הפורטוגלי, לפני שניצח בעונשים. גם ברבע הגמר ניצח בעונשים, את דניאל רומן פרז הספרדי, ובחצי הגמר גבר על ואז'ה מרגבלאשווילי הגאורגי בווזארי. בגמר מחכה לישראלי - שנראה בכושר טוב במיוחד - אורחן ספארוב האזרי, מדליסט הכסף מאליפות העולם ב-2017. עבור פליקר תהיה זו מדליה שנייה באליפות אירופה, לאחר שזכה בארד באליפות אירופה שנערכה בתל אביב ב-2018.

יריבו על הכרטיס האולימפי לטוקיו 2020, ברוך שמאילוב, הפסיד במפתיע בסיבוב הראשון בקרב שנגמר באופן ביזארי למדי. שמאילוב נראה טוב לאורך הקרב וכעשר שניות לסיום נכנס לתרגיל, שנראה היה כי לא הניב ניקוד. אחרי כמה רגעים של התייעצות החליטו השופטים לתת ניקוד של ווזארי ליריבו, בוגדן איאדוב. שמאילוב ההמום ניסה להציל את המולדת, אך הופל מיד שוב - הפעם באיפון. גם הוא וגם מאמן הנבחרת, אורן סמדג'ה, מחו על החלטת השופטים שגמרה את הקרב. 

נכון לרגע זה, שמאילוב מדורג במקום השביעי בדירוג האולימפי, ופליקר במקום ה-14. איגוד הג'ודו הודיע כי יפתח את הקריטריון הפנים ישראלי למשחקים האולימפיים עד סוף חודש פברואר 2021, כשהג'ודוקא שמדורג במקום הגבוה ביותר מבין המועמדים הנאבקים על הכרטיס בתאריך זה, ייבחר כנציג הישראלי למשחקים. זכייה במדליית זהב באליפות אירופה שווה 700 נקודות דירוג, בעוד הדחה בקרב הראשון באליפות אירופה שווה שש נקודות בלבד. בין פליקר לשמאילוב מפרידות כעת כ-900 נקודות דירוג, כך שזכייה במדליית זהב תהפוך את הפיגור של פליקר משמאילוב למחיק והפער יהיה צמוד במיוחד. זכייה במדליית כסף שווה 490 נקודות, שגם הן יהוו קפיצה משמעותית עבור פליקר בדירוג ובמאבק על הכרטיס. כרגע, הכל עדיין פתוח, ולא ברור מי מבין השניים ייצג את ישראל בטוקיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ