איתמר קציר
איתמר קציר

ההישג הגדול האחרון של טל פליקר היה מדליית ארד באליפות אירופה ב-2018. מאז, מדליסט הארד מאליפות העולם ב-2017 לא הצליח לשחזר את היכולת שהפכה אותו למועמד למדליה בטוקיו, ואף איבד את מקומו במשחקים האולימפיים לטובת ברוך שמאילוב. אלא שהיום הוא הזכיר שוב מדוע נחשב להבטחה גדולה, כשזכה במדליית הכסף במשקל עד 66 ק"ג באליפות אירופה 2020, בתחרות שנדחתה מהאביב שעבר בשל הקורונה. על הדרך סידר לעצמו סיכוי אחרון לגנוב בחזרה את הכרטיס האולימפי, שכבר נראה כי חמק ממנו.

אחרי יום קרבות מצוין, פגש פליקר בגמר של משקל עד 66 ק"ג את אורחן ספארוב האזרי, ג'ודוקא מצוין שזכה במדליית הכסף מאליפות העולם ב-2017, ומדליסט הארד מגראנד סלאם בודפשט שנערך בחודש שעבר. 

פליקר פתח גם את הקרב הזה מצוין, ותוך חצי דקה כבר עלה ליתרון ווזארי בזכות תרגיל הדגל שלו בירידה על הברכיים. אלא שאז נכנס האזרי לעניינים - הוא השתלט על הקרב, הפיל את הישראלי פעם אחת, ודקה וחצי לסיום כבר זרק אותו באיפון חד משמעי. פליקר סוגר תחרות מצוינת עם תחושת החמצה קלה.

ברוך שמאילוב. המאבק על הכרטיס לטוקיו פתוחצילום: ניר קידר

"בזכות" הפסדו המפתיע של ברוך שמאילוב כבר בסיבוב הראשון, צימק פליקר את הפער בניקוד האולימפי מיותר מ-900 נקודות, לכ-400 נקודות בלבד. העובדה שאיגוד הג'ודו פתח מחדש את הקרב על הכרטיס האולימפי במשקלים השונים עד סוף פברואר, מקנה לפליקר מספיק זמן כדי לנסות ולעקוף את יריבו במירוץ הפנים ישראלי למשחקים האולימפיים.

"הישג מצוין לטל, שממשיך שבועות מצוינים לג'ודו שלנו", אמר יו"ר האיגוד משה פונטי בסיום הגמר, "זה החל בגילאים הצעירים יותר וממשיך בנבחרת הבוגרת. טל הציג היום ג׳ודו מצוין והביא לנו הרבה גאווה".

"הישג מדהים בתחשב בכל הנסיבות- טל עבר קורונה, היה בבידוד ולא התאמן תקופה, והיום הוא שוב הוכיח שהוא מהטופ העולמי", אמר אורן סמדג'ה, מאמן הנבחרת, "לא כל ספורטאי יכול להציג ברזומה שלו 2 מדליות באליפויות אירופה ומדליה באליפויות העולם כמו טל. לגבי הנבחרת, יש עוד ימי תחרות לפנינו, אבל העובדה שכמעט בכל תחרות מטרה בשנים האחרונות אנחנו מביאים מדליה, זה מעיד על הג'ודו שלנו. שמח שבתנאים האלה ספורטאי שלנו זוכה במדליה באליפות אירופה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ