שמואל ללקין, שעמד בראש המשלחת למינכן 1972, מת בגיל 95

מנכ"ל ההתאחדות לספורט במשך 33 שנה ומי שנחשב לאחת הדמויות המשפיעות ביותר על הספורט הישראלי, מת. ללקין עמד בראש המשלחות האולימפיות של ישראל ממשחקי מקסיקו 68' ועד לוס אנג׳לס 84'

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמואל ללקין באולימפיאדת 1972
איתמר קציר
איתמר קציר

שמואל ללקין, לשעבר מנכ"ל ההתאחדות לספורט במשך 33 שנה ומי שנחשב לאחת הדמויות המשפיעות ביותר על הספורט הישראלי, מת בגיל 95. ללקין עמד בראש המשלחות האולימפיות של ישראל ממשחקי מקסיקו 68' ועד לוס אנג'לס 84'. 

בין היתר עמד בראש המשלחת לאולימפיאדת מינכן 1972, וניצל מהטבח ב-11 חברי המשלחת מפני שחדרו היה מרוחק כעשרה מטרים ממגורי שאר המשלחת הישראלית. בטקס לזכרם באיצטדיון האולימפי, ביום הרצח, ששודר בשידור ישיר למיליוני צופים ברחבי העולם, נשא שמואל ללקין נאום בלתי נשכח בעברית, בו הצהיר: "ישראל לא תירתע מהטרור, ותמשיך להשתתף באולימפיאדות ותחרויות ספורט בינלאומיות". ללקין סיפר בריאיונות שונים כי התריע על מחדלי האבטחה במינכן עוד לפני הטבח, אך תלונותיו זכו להתעלמות.

"משפחת הספורט האולימפי בישראל והספורט כולו מרכינים ראש, עם היוודע הבוקר דבר מותו של שמואל ללקין", נמסר בהודעת הוועד האולימפי בישראל, "ההלוויה תתקיים בחוג המשפחה. יהי זכרו ברוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ