"עשיתי הישג היסטורי": ארטיום דולגופיאט חגג שתי מדליות באליפות אירופה

המתעמל הישראלי זכה בזהב בתרגיל הקרקע ובארד בסוס הקפיצות. "עבדתי קשה כמה שאפשר היה בתקופה האחרונה", הוא אמר

איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארטיום דולגופיאט עם שתי המדליות. "העליתי את רמת הקושי"
איתמר קציר

ארטיום דולגופיאט לא היה יכול לצאת מהיום הזה מאושר יותר - לא רק שמימש את הציפיות ממנו והוכתר כאלוף אירופה בהתעמלות בתרגיל הקרקע, אלא שאף התעלה על הציפיות ממנו בסוס הקפיצות כשזכה במדליית הארד. 

"אני מאוד מתרגש שעשיתי הישג היסטורי והבאתי שתי מדליות מאליפות אירופה, עבדתי קשה כמה שאפשר היה בתקופה האחרונה", אמר לאחר התחרות, "אני מאושר ששמענו את ההמנון. אני יודע שאני מסוגל להרבה על מכשיר הקרקע, וידעתי שיש לי יכולות גם בקפיצות. בגמר העלתי את רמת הקושי של הקפיצות, ואני שמח מאוד שהצלחתי. אני מודה לכל מי שתומך בי - הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי, האיגוד, המאמנים המדהימים סרגיי וייסבורג ואנדריי גריבנוב, אגודת מכבי תל אביב, הספונסרים שלי - כל מי שהולך איתי לאורך הדרך למשחקים האולימפיים".

דולגופיאט לא היה היחיד שחגג היום - אלכס מיאקינין בן ה-25, שעד היום היה אלמוני למדי עבור מי שלא עוקב באדיקות אחר ענף ההתעמלות, זכה במדליה ראשונה בקריירה באליפות אירופה, כשסיים שלישי בגמר המתח. "אני מאושר מהמדליה, ידעתי שיש לי את היכולת ואני שמח שהוכחתי את זה היום", אמר, "אני מאוד גאה בכלל בנבחרת ובכל מתעמל בקבוצה".

שלנו, שהגיעה למקום הרביעי באליפות אירופה (בתחרות הקבוצתית - א״ק).  תודה לכל מי שהסתכל וראה אותנו היום, והתרגש איתנו״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ