איתמר קציר
איתמר קציר

אחרי שמונה שנים בהובלתו של גילי אמיר, בחר הערב (שלישי) איגוד השייט יושב ראש חדש: שי בובר בן ה-45, המשמש כחבר הנהלת איגוד השייט בארבע השנים האחרונות. אמיר סיים שתי קדנציות שלמות כיושב ראש האיגוד, ועוזב כפי שהוסכם מראש מיד עם כניסתו לתפקיד: אחד המהלכים הראשונים שהוביל היה הגבלת כהונת יושב ראש האיגוד לשתי קדצניות. אמיר לא ימשיך עד משחקי טוקיו שייערכו בקיץ הבא, וההחלפה תתבצע באופן מיידי.

"דור הולך ודור בא", אמר אמיר, "זה היה חשוב להגביל את כהונת יושב הראש ואני מסיים בהרגשה טובה. אני משאיר איגוד חסון עם עתודה גדולה מאוד של נבחרות בדגמים האולימפיים, גלשני רוח, 470 ולייזר, וכן בגלשני הפויל והקייט פויל, הדגמים האולימפיים החדשים. לקחו לי שמונה שנים למלא את השורות והיום יש לנו ספורטאים רבים בשכבת הגיל 19 עד 25 עם פוטנציאל של לפחות שמונה שנים קדימה. היו גם משברים בדרך אבל צלחנו אותם". רק ביום ראשון קיבלנו הוכחה לכך, כשדור זרקא סיים במקום השישי באליפות אירופה בדגם השייט קייטפויל, שייכנס למשחקים האולימפיים החל מ-2024.

שי בובר, היו"ר החדש, שימש בשנים האחרונות גם כמנהל הפיתוח העסקי של קיבוץ שדות ים, בו הוא חבר, ובו מתאמנות דרך קבע הנבחרות האולימפיות. אביו, שמשון בובר ז"ל, היה ממייסדי השייט הישראלי והספורט הישראלי בכלל, יו"ר התאחדות הספורט, וממנהיגי הספורט בישראל במשך עשרות שנים. "כבוד גדול נפל בחלקי להיבחר לתפקיד יו"ר איגוד השייט", מסר בובר, "אני סמוך ובטוח שהצוות המקצועי של האיגוד ימשיך להוביל אותנו להישגים משמעותיים. יחד עם זאת בכוונתי להקים צוות אסטרטגי שיסייע לי בחשיבה משותפת להשיג את המטרות של האיגוד ולבנות תוכנית רב שנתית שתמשיך להוביל אותנו להישגים בכל הדגמים, ולהגדלת מספר הספורטאים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ