איתמר קציר
איתמר קציר

ספורטאי הסגל האולימפי של ישראל יחלו להתחסן נגד נגיף קורונה בעוד כשבועיים, כך הודיע היום (ראשון) הוועד האולימפי בישראל. בהודעה רשמית שפרסם הוועד, נכתב כי הוא ממליץ לכלל הספורטאים ואנשי הצוות שמסביבם להתחסן נגד הנגיף, אולם בוועד מכירים בעובדה שלא ניתן לחייב אף אדם להתחסן אם הוא לא מעוניין בכך. 

ההחלטה באשר למדיניות החיסונים התקבלה על ידי הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי בראשותו של פרופ' גל דובנוב-רז יחד עם פרופ' דני נמט, המנהל הרפואי של הוועד האולימפי ובהתייעצות עם פרופ' גליה רהב מבית החולים תל השומר, יועצת הוועדה הרפואית בנושא מחלות זיהומיות. מתווה החיסון כנגד נגיף הקורונה, והעיתוי שלו, יתבסס על התוכנית המקצועית של ספורטאי הסגל האולימפי בתיאום עם היחידה לספורט הישגי ואיגודי הספורט.

הוועדה הרפואית הזהירה שהשפעת נגיף הקורונה על ספורטאי שנדבק בו עלולה להיות משמעותית מאוד, לרבות שכיחות גבוהה של דלקת בשריר הלב ועימה השבתה לתקופה של שלושה חודשים עד חצי שנה. "ההדבקה בנגיף עלולה לגרום לתקופה ארוכה של קושי בנשימה, לתשישות, כאבי שרירים, הפרעות בשינה, קשיי ריכוז, ואף לסכן את המשך הקריירה של הספורטאי", סיכמו פרופ' דובנוב-רז ופרופ' נמט, והוסיפו ש"החיסון הקיים כעת בישראל הינו יעיל מאוד במניעת תחלואה ואנו ממליצים לכל ספורטאי הסגל האולימפי להתחסן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ