רוב הציבור ביפן מתנגד לקיום האולימפיאדה, אך בממשל מסרבים לדחותה שוב

סקרים שנערכו במדינה - המתמודדת עם גל שלישי של עלייה במספר נדבקי הקורונה - העלו כי קיימת התנגדות נרחבת לקיום המשחקים בקיץ הקרוב. יושירו מורי, יו"ר הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים ביפן, אומר כי דחייה נוספת "בלתי אפשרית"

גרדיאן
ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יושירו מורי (משמאל). מסרב לדחות את המשחקים האולימפיים
גרדיאן
ספורט הארץ

גוברת ההתנגדות ביפן לעריכתה של אולימפיאדת טוקיו 2020 בקיץ הקרוב - במה שנראה כמחלוקת הולכת וגוברת בין הדעה הרווחת בציבור המתנגד לכך, בעוד שתקוות הממשל היא לקיום המשחקים כמעט בכל מחיר.

בממשל היפני מתעקשים לערוך את האולימפיאדה, אך הציבור הרחב מסרב לקבל זאת. במספר סקרים שנערכו במדינה עלה כי 77% מהציבור מעדיף לדחות או לבטל את המשחקים, בעוד רק 16% בעד קיומם בקיץ הקרוב. יו"ר הוועדה המסדרת של האולימפיאדה במדינה, יושירו מורי, אמר כי דחיית המשחקים בפעם השנייה "בלתי אפשרית לחלוטין".

גם הוועד האולימפי הבינלאומי זוכה לביקורת כאשר הוא מתעדף רכישת ומתן חיסונים לספורטאים בזמן שאוכלוסיות רבות נשארות בלתי מוגנות, במיוחד ביפן שצפויה להתחיל במתן חיסונים רק במארס.הקורונה הכתה ביפן באופן מתון יחסית, אך כעת היא מתמודדת עם גל שלישי של עלייה במספר הנדבקים - והיא טרם התחילה לחסן את האוכלוסייה המקומית. הממשלה היפנית זוכה לביקורת ציבורית רחבה על אופן טיפולה במגפה, בהשלכותיה ובאי מתן החיסונים.

בנוסף, המארגנים ייאלצו להחליט בקרוב אם לאשר לצופים מכל העולם להגיע ולצפות במשחקים, שעתידים להיפתח ב-23 ביולי. "עליהם יהיה לקבל החלטה קשה מאוד בפברואר או מארס", אמר מורי.

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי תומאס באך אמר כי הם יעודדו ספורטאים להתחסן, אך זה לא יהיה תנאי להשתתפות במשחקים. בוועד טענו כי ברשותם אמצעים לאפשר את קיום המשחקים ושמירת ביטחונם של 15,000 משתתפים, לרבות במשחקים הפראלימפיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ