דיווח: יפן החליטה לבטל את אולימפיאדת טוקיו 2020. הממשלה מכחישה

ה"טיימס" הבריטי דיווח כי בשל הקשיים הצפויים בעריכת המשחקים בקיץ הקרוב והסיכונים הבריאותיים, החליטו ביפן לבטל את האולימפיאדה. דובר הממשלה מכחיש

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אזרח יפני על רקע שלט של המשחקים האולימפיים. ספק אם יתקיימו
ספורט הארץ

אחרי שדחתה אותה בשנה מתוך תקווה שתוכל לקיים את המשחקים בקיץ הקרוב, בדיונים פנימיים של ממשלת יפן כבר הוחלט כי האולימפיאדה הקרובה תבוטל. על פי הדיווח של ה"טיימס" הבריטי, עקב הקשיים הצפויים בעריכת המשחקים ומגפת הקורונה במדינה ויתרה הממשלה היפנית על האפשרות לערוך את אולימפיאדת טוקיו 2020 והחליטה לנסות ולהחזיר את המשחקים לעיר הבירה בתאריך הפנוי הבא - 2032.

דובר ממשלת יפן פרסם בהמשך הכחשה בשמה, מבלי להתייחס ישירות לפרסום של ה"טיימס": "כל הגורמים המעורבים - לרבות הממשלה, מושל טוקיו והוועד האולימפי הבינלאומי - ממוקדים בקיום המשחקים בקיץ הקרוב. אנו מקווים כי החיים יחזרו לשגרה מוקדם ככל האפשר ובזמן זה אנו נעשה הכל כדי להבטיח משחקים בטוחים".

על פי הפרסום אותו מכחישים ביפן, מקור בכיר בוועדה האחראית על המשחקים במדינה ציין כי קיים קונצנזוס בממשלה באשר לביטול המשחקים וכעת היא מתמקדת בניסוח הודעה שלא תמנע ממנה לארח בטוקיו בעתיד. הדיווח הגיע בניגוד גמור להצהרות הוועד האולימפי הבינלאומי והממשלה היפנית, שהתעקשו כי ברשותם כלים שיאפשרו אירוח של רבבת ספורטאים מרחבי העולם, וכי הקושי היחיד עבורם טמון בשאלה אם לקיים את המשחקים עם קהל ממדינות שונות.

בעוד שכוונת הדחייה בשנה מהקיץ האחרון נועדה לסמל את הניצחון האנושי על וירוס הקורונה, רוב מוחלט בציבור היפני מתנגד לעריכת המשחקים במדינה שמתמודדת כעת עם גל שלישי של עלייה בנדבקים במדינה, וטרם החלה לחסן את אוכלוסייתה. בנוסף, הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע כי אינו מתכוון לחייב את הספורטאים להתחסן, במה שעלול להוות כר נרחב להפצת המגפה במדינה.

ביטול המשחקים יהיה הרביעי אי פעם, אך הראשון שקורה לא בשל מצב מלחמה. ההחלטה צפויה להוריד לטמיון השקעה של מעל 20 מיליארד דולר שביצעה הממשלה היפנית והוועד האולימפי הבינלאומי במתקני ספורט ובתשתיות במדינה. לכן כוונת הממשלה היא להציל חלק מההשקעה בכך שאחרי אולימפיאדת פריז 2024 ואולימפיאדת לוס אנג'לס 2028, משחקי 2032 ייערכו ביפן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ