"כמובן שזה כואב, יש לי רגשות כמו כולם": נובאק ג'וקוביץ' עונה לביקורות

הסרבי חגג את הזכייה באליפות אוסטרליה והתייחס לביקורות כלפי אמירותיו והתנהגותו: "לא הוגן שאנשים שופטים או מבקרים בלי לבדוק קודם"

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נובאק ג'וקוביץ'. "אני לא יכול לרצות את כולם"
ספורט הארץ

לא כולם אוהבים את נובאק ג'וקוביץ', והוא יודע את זה. על המגרש הסרבי מנצח ללא הפסקה, אבל מחוצה לו הוא סופג ביקורות רבות. היום (שני) הוא ניצל את הזכייה שלו באליפות אוסטרליה כדי לענות לביקורות האלו. ג'וקוביץ', שגבר בגמר על דניל מדבדב אתמול (ראשון) התראיין כשהצטלם עם הגביע במלבורן, סיפר על הקשיים המנטליים והפיזיים וגם על כך שהוא נפגע מהמבקרים שלו. 

עוד לפני הטורניר ג'וקוביץ' שם את עצמו בעין הסערה כשהגיש רשימת דרישות עבור 72 השחקנים שנמצאו בבידוד לפני הטורניר. אחר כך האשימו אותו, לא בפעם הראשונה, שהוא מגזים בפציעה שלו. "אם להיות כן, מבחינה רגשית זה היה אחד הטורנירים הכי קשים שהיו לי", אמר האלוף הטרי, "היה את העניין של הבידוד והרבה דברים שהיו בתקשורת ובמדיה. כתבתי מכתב עם רעיונות והמלצות שקיבלתי משחקנים וזה התפרש כבקשות או רשימת דרישות שלי. בתוך כמה ימים הפכתי לפרסונה נון גראטה באוסטרליה".

נובאק ג'וקוביץ' חותם על בטנה ההריונית של מעריצה. "יש לי רגשות"צילום: LOREN ELLIOTT/רויטרס

ג'וקוביץ' המשיך וסיפר על הקושי שלו לאחר שנפצע בסיבוב השלישי בשרירי הבטן שלו. "נפצעתי וזו היתה רכבת הרים. אני חושב שזה הפך את זה למתוק יותר עבורי. זה נראה לי לא הוגן שאנשים שופטים ומבקרים בלי לבדוק קודם. אבל כמו שאמרתי, זו לא הפעם הראשונה. זה קרה כבר הרבה פעמים בחיים שלי, בקריירה שלי וכנראה שזו לא תהיה הפעם האחרונה. היום אני יכול לספר שהיה מדובר בקרע בשריר".

הסרבי הודה שהוא נפגע מביקורות שמופנות כלפיו. "כמובן, זה כואב. אני בנאדם בדיוק כמו כולם", אמר ג'וקוביץ', "יש לי רגשות. אני לא נהנה שמישהו תוקף אותי במדיה. אני לא יכול להגיד שלא אכפת לי מזה, בוודאי שאכפת לי. אנשים תמיד יפקפקו בי, במה שאני אומר ומה שאני עושה. אני מקבל את זה שאני לא יכול לרצות את כולם או להיות שחקן הטניס האהוב על כולם וזה בסדר". 

נובאק ג'וקוביץ' ואוהד צעיר. התפנה לשוחח על הקשיים בטורנירצילום: JAIMI JOY/רויטרס

בסוף התפנה ג'וקוביץ' לדבר על עתידו ומבחינתו, הוא אמור להיות ורוד. "לא נמאס לי לשחק ברמות הגבוהות", אמר ג'וקוביץ', "אני לא אותו דבר כמו שהייתי לפני עשור אבל יש בי עוד הרבה כוח. אני צריך לשמור על האנרגיה לטורנירים שמשנים לי הכי הרבה. אני רוצה לזכות בכמה שיותר מייג'ורים". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ