קימי רייקונן אושר כאלוף העולם בפורמולה

הנהג הפיני של פרארי שהיה שלישי ערב המירוץ האחרון של העונה, ניצח במירוץ וניצל את הטעויות של לואיס המילטון כדי לזכות בתואר הנהגים

רמי היפש
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי היפש

קימי רייקונן אושר הבוקר (ראשון) כזוכה באליפות העולם בפורמולה אחת. מארגני המירוץ בברזיל, החליטו שלא לפסול את נהגי וויליאמס רוברט קוביצה וניקו רוזברג ואת ניק היידפלד מסאובר, למרות שהיו אי דיוקים בטמפרטורה בדלק שלהם.

השלושה הקדימו את לואיס המילטון שסיים שביעי בברזיל, אם הם היו נפסלים, הרי שהנהג הבריטי של מקלארן היה זוכה באליפות העולם. מקלארן הודיעה שהיא תערער על ההחלטה, הסיכויים שהערעור יתקבל קלושים.

קימי רייקונן סומן בתחילת שנות האלפיים כממשיכם של מיקה האקינן וקיקה רוזברג, שני הפינים שזכו באליפות העולם בפורמולה אחת. הוא הגיע ב-2002 למקלארן כיריב העיקרי של מיכאל שומאכר וסיים פעמיים (2003 ו-2005) במקום השני. בשנה שעברה, במקום להוות איום ממשי על פרננדו אלונסו ושומאכר, הוא עסק בעיקר בריסוק המקלארן שלו.

השנה רייקונן כבר בפרארי, בתפקיד היורש הרשמי של שומאכר ו'איש הקרח' כפי שאוהבים לכנות אותו היה בצל. אמנם הוא ניצח במירוץ הראשון באוסטרליה, אבל אחר כך לא הצליח לסיים את המירוץ הרביעי בספרד, סיים במקום השמיני במונטה קרלו והחמישי במונטריאול. הוא כבר הפך לנהג הרביעי במירוץ אחרי פליפה מאסה, המילטון ואלונסו.

רייקונן חזר לעצמו כשניצח בצרפת ובסילברסטון, זכה בספא ומצא את עצמו בעמדת המתנה לקראת המירוץ באינטרלאגוס שבברזיל. מהמקום השלישי, מרחק שבע נקודות מהמילטון ושלוש מאלונסו, הוא היה זקוק לנס.

אבל כל הדברים המצטברים שהיו צריכים לקרות לרייקונן, קרו. הפיני שחגג לפני חמישה ימים 28 עקף כבר בפתיחה את המילטון כדי להתייצב מאחורי מאסה, במכשיר הקשר הוא קלט שהמילטון בבעיות אחרי שהבריטי נעקף על ידי אלונסו, ניסה לחזור, נתקל בבעיה רגעית בתיבת ההילוכים ונאלץ להתחיל מחדש מהמקום ה-18. גם כל האירועים האחרים שהיו במירוץ כולל התנגשויות ואף תאונה קטנה למכונאי וויליאמס לא הזיזו לרייקונן, עכשיו הטקטיקה התחילה לדבר.

מכוניות הפרארי, שניצלו את המסלול היבש והחום בברזיל (37 מעלות), החלו לברוח לאלונסו. עכשיו השאלה היחידה היתה באיזו דרך אלגנטית יעלה רייקונן למקום הראשון במירוץ מבלי שאף אחד ישאל שאלות מיותרות. הפיתרון היה בעצירות התדלוק. מאסה נכנס ראשון לעצירת התדלוק השנייה, רייקונן בינתיים זכה לשתי הקפות נוספות במהלכן הגביר מהירות וכשניגש לעצירה שלו, הספיק לצאת לפני מאסה, שלא תקף ואיפשר לרייקונן לנצח. מאסה הגיע שני, אלונסו שלישי, המילטון רק שביעי.

במספרים סופיים לרייקונן היו 110 נקודות, להמילטון ואלונסו 109 כ"א. פרארי שכל הזמן טענה שמקלארן רימתה במהלך השנה, השלימה ניצחון כפול, גם בנהגים ובגם ביצרניות.

"ההרגשה נהדרת", אמר רייקונן בסיום, "היו לנו זמנים קשים, בעיות במכונית שגרמו לנו לבעיות. אף אחד לא האמין שנחזור, אבל אנחנו האמנו ודבקנו כקבוצה במטרה. אף פעם לא ויתרנו".

אלונסו, שאיבד את התואר בו החזיק בשנתיים האחרונות ליריב ותיק היה נינוח "קימי אלוף גדול ומגיע לו". והמילטון? הוא ניסה לשמור על מצב רוח טוב: "זו היתה עונה משוגעת. אני לא מאוכזב. סיימתי שני בעולם, נקודה מהאלוף וסיימתי לפני חברי לקבוצה והאלוף בשנתיים האחרונות. זו היתה המטרה שלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ