לא משנה היכן התחלנו. נגיע

נקודת הזינוק של "רוכב ישראל 2011" החליפה מקומות עד שהמסע יצא לדרך במחסום בזק. מה שברור, גם מזג האוויר הגשום לא ימנע מהרוכבים הנחושים להגיע לאילת ולכבד את זכרה של ציפי בזנר

אייבי גילת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייבי גילת

"המערכת החורפית התיישבה בדיוק על המסע של 'רוכב ישראל 2011'", הגדיר זאת במדויק אחד הרוכבים. אין ספק, הגשם הפך לסיפור הגדול ביום הראשון למסע האופניים.

ערב קודם לכן הוחלט להעביר את נקודת הזינוק ממטולה לדרום הכנרת, בתקווה שהמערכת הגשומה תדלג על המסע. הרוכבים קיבלו את הבשורה באכזבה, אבל הבינו שמדובר בשיקול בטיחותי. בבוקר, לאחר שמאות אנשי המסע והציוד נוידו לקיבוץ און, קבעה המשטרה כי מסוכן להעלותם על הכביש במזג אוויר כזה. הפמליה המשיכה לבית שאן, שם נתקלה בתנאים דומים. לבסוף החל המסע רק ב-09:30, במחסום בזק.

365 המשתתפים מהווים חתך מייצג של החברה הישראלית, וכוללים ייצוג מכובד לנשים. דני זייד (54), החולה בסכרת, היה אלוף ישראל באופני סייקלוקרוס ובמירוצי כביש בשנות ה-70'. "המסר שלי הוא שבהחלט אפשר להתמודד עם מאמצים מהסוג הזה, שלא לדבר על כמה בריא לחולה סכרת לרכוב על אופניים", אמר.

דני מורגנשטרן בן ה-69, בעל משרד לייעוץ כלכלי וסביבתי העוסק בתכנון אורבני ובבנייה ירוקה, הוא ותיק הרוכבים במסע ומופיע בו בפעם ה-14. "האופניים אצלי הם כלי רכב, אני מתנייד איתם לכל מקום", הוא מספר, ומתייחס לגשם: "זה כמו לרכוב בחו"ל. היה מדהים".

רוכב ישראל מתקיים השנה בסימן מותה של ציפי בזנר, אשתו של דן בזנר. דן הוא המנהל התפעולי של הרוכב, שאותו מפיקה השנה לראשונה חברת מדיטרניאו 365 של שי ראשוני, המארגנת את המסע, וציפי היתה הרוח החיה מאחורי מהדורותיו הקודמות. "היא חסרה לי", מספר מורגנשטרן, "כשאני נזכר בה עומדות לי דמעות בעיניים. זה היה מפעל של משפחת בזנר. הבת יפעת ישבה כמו מפקדת בג'יפ הגדול והובילה, דן ביצע את העצירות בצמתים, וציפי ובת נוספת, יעל, הובילו את חלוקת האוכל בתחנות".

היום יתגלגל רוכב ישראל בקטע השני, מעין גדי למצפה רמון. כן גשם, לא גשם - הרוכבים ממשיכים בדרכם דרומה לאילת. כמה טיפות של גשם לא יפסיקו את המסורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ