אורי טלשיר
אורי טלשיר

מתקרבת לזהב. אחת משלוש המטרות המרכזיות שהציב הוועד האולימפי הישראלי לקראת לונדון 2012 היא מדליה נשית ראשונה מאז שעשתה זאת יעל ארד בברצלונה 92'. עם כל הכבוד לקרב הגדול בג'ודו בין אליס שלזינגר לירדן ג'רבי, הסימפטיה לביצועים של בת-אל גטרר בטאקוונדו והסטייל של המתעמלת האומנותית נטע ריבקין, היום (שבת) התברר מעל לכל ספק שהספורטאית עם הסיכוי הטוב ביותר לעלות על הפודיום בבריטניה היא לי קורזיץ.

לעמוד הפייסבוק של ספורט הארץ

גולשת הניל פרייד בת ה-27 ממכמורת, שקטפה את התואר העולמי ב-2003, שבה מפרישה באביב 2010, ניצלה מטביעה באליפות אירופה אשתקד וזכתה במדליית הכסף בתחרות האירופית השנה, הבטיחה היום באופן סופי מדליה באליפות העולם בפרת', אוסטרליה.

קורזיץ. השלימה אליפות מושלמת

לשיוט המדליות המכריע מחר, בו ניתן ניקוד כפול, תזנק קורזיץ מהמקום הראשון, בפער שש נקודות מהספרדייה מרינה אלבאו, שמונה נקודות מהפולנייה סופיה קלפצ'קה ו-33 נקודות מהמקום הרביעי. "יש לנו מדליה, עכשיו מלחמת העולם נגד הגויים על 'התקווה'", כתבה קורזיץ לחבריה בפייסבוק על הזכייה האפשרית בזהב שתוביל להשמעת ההמנון הלאומי במולדת הקנגורו.

"שיתוף הפעולה המצוין בינה ובין מאמנה בן פינקלשטיין הביא לשיפור היכולות הטכניות שלה", ניתח מנהל ההכנות האולימפיות באיגוד השיט, גור שטיינברג, "תמיד היתה לה מהירות ברוח החזקה, אבל היום היא מזנקת טוב יותר, מסתובבת טוב יותר ופשוט מתחרה טובה יותר. בשיוט המדליות היא חייבת להעז ולשאוף לנצח את השיוט בלי שיקולי מיקום. מדליית הזהב עוד לא בכיס שלה, היא על השולחן וצריך לקחת אותה. מדליה באליפות העולם מהווה הישג אדיר בפני עצמו, אבל לקראת האולימפיאדה ניתנה לנו האינדיקציה שכאשר התנאים מתאימים, לי יודעת לעשות את העבודה עד הסוף".

יאיר סוארי, חבר ותיק שנמנה על הצוות שטיפח את קורזיץ במועדון במכמורת, יודע שעד לונדון תצטרך הגולשת להתמודד עם תשומת הלב ועול הציפיות. "זה משחק שלה מול עצמה", אמר סוארי, "כולנו תמיד ידענו שיש לה את הכשרון ובעוד כמה ימים, כשהיא תחזור לישראל, כל הארץ תדע שהיא הספורטאית עם הסיכוי הכי גבוה למדליה אולימפית. הכי קשה להוביל, מעכשיו ועד האולימפיאדה צריך להמציא משחק חדש".

צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי, שמח שישנה מועמדת ראויה למימוש חזון המדליה הנשית. "מדובר בספורטאית בלתי צפויה עם יכולות מדהימות", אמר ורשביאק, "היא התבגרה וחזרה בשלה וחזקה יותר. לפחות כרגע היא הכי מבריקה והמועמדת המובילה מבין הספורטאיות. אם יהיו רוחות בלונדון, תהיה לנו מדליה".

גולשת הרוח השנייה של ישראל, מעיין דוידוביץ', הציגה אמנם יכולת טובה בשבוע האחרון ותתייצב לשיוט המדליות מהמקום השמיני המכובד, אבל עושה רושם שהמאבק בינה ובין קורזיץ על הכרטיס הבודד ללונדון קרוב להכרעה בשל פערי הרמות בין השתיים.

אנשי המשלחת הישראלית רשמו לעצמם הצלחה גם בגזרת סירות ה-470, כאשר פתחו מחדש את הערעור שהוגש נגד השייטים גידי קליגר וערן סלע. הודות לעדותו של שייט איטלקי וצילומי וידאו שהוקרנו בפני צוות השופטים, הוחלט לבטל את הפסילה שספג הצמד הישראלי בשיוט אתמול. כעת, לקראת שיוט המדליות מדורגים קליגר וסלע במקום הרביעי, מרחק שלוש נקודות בלבד מהצמד הקרואטי שנמצא במקום השלישי ועם סיכוי ריאלי למדליה. נופר אדלמן סיימה במקום ה-43 בדגם הלייזר-רדיאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ