הדרך הארוכה של שאול לדני להיכל התהילה

לדני, שזכה בשלל תארים וייצג את ישראל בשתי אולימפיאדות בהליכה תחרותית, יהיה הישראלי השמיני שנכנס להיכל התהילה של הספורט היהודי הבינלאומי

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי טלשיר
אורי טלשיר

פרופ' אמריטוס (בגמלאות) שאול לדני נבחר השבוע (שלישי) להיכל התהילה של הספורט היהודי הבינלאומי לשנת 2012 - "יד לאיש הספורט היהודי" - כאחד מתוך שמונה ספורטאים יהודים מכלל העולם. לדני, מהמחלקה להנדסת תעשיה וניהול באוניברסיטת בן גוריון בנגב, הינו הישראלי היחידי שזכה השנה להישג המכובד.

את הפרס יקבל לדני, שיהיה גם איש האקדמיה הישראלי הראשון שזוכה למעמד, בחודש יולי בטקס שייערך במכון וינגייט. לדני הוא הישראלי השמיני שזוכה להיכנס להיכל התהילה כשקדמו לו יעל ארד, גל פרידמן, טל ברודי, חגי זמיר, לידיה לזרוב, צבי נשרי וצפניה כרמל.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות מספורט הארץ ישירות לפייסבוק שלכם

את פרסומו הרב קנה לדני דווקא בזכות תחביב ההליכה שלו, שבמסגרתו קבע שיא עולם בהליכה למרחק של 50 מייל, זכה באליפות העולם ל-100 ק"מ, כמו גם באליפויות ישראל במשך כ-30 שנה; ייצג את ישראל בשתי אולימפיאדות (מכסיקו 1968 ומינכן 1972 ממנה חזר כאחד מחמשת הניצולים היחידים מטבח י"א הספורטאים), זכה בשני מקצועות באליפות העולם לותיקים באתלטיקה קלה וקבע שיא עולם לגילאי 70+ בהליכה ל-100 מייל.

כמי שהחל את קריירת הספורט כרץ מרתון ב-1956, לדני הוא כיום המרתוניסט הפעיל הוותיק ביותר בארץ, המשתתף כהלך בכל אירועי המרתון ומרוצי האולטרה. כאות הערכה להישגיו, היה לאחד הספורטאים המועטים בעולם שהועד האולימפי הבינלאומי העניק לו את מדליית הברון פייר דה-קוברטין.

לדני בפוזה שכיחהצילום: דני מכליס

מעטים יודעים כי לדני הוא בעל פרס מפעל חיים בהנדסת תעשיה וניהול, וכי חלק מאוספיו המגוונים ("הקופסה הכחולה" של הקק"ל, מגוון פריטים ממחנה הריכוז ברגן-בלזן, שלדני נמנה על ניצוליו, מכשירי חישוב מכאניים, עיטורי הוקרה רשמיים בארץ-ישראל), הוצגו בתערוכות ובמוזיאונים ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ