משה הרוש

ביציעים פתחו בקריאה המונית קצובה וספרו לאחור 10 שניות לסיום. לכולם כבר היה ברור שהגביע הזה ינחת בארון של הפועל ראשון לציון. סער פרנקל, מאמן הקבוצה, הניף ידיו אל על ואותת לחבורה שלו לרוץ לעבר הקהל האדום. על הגביע ה-50 בתולדות הענף, אחרי 11 שנות בצורת, תהיה חתומה ראשון, שניצחה את מכבי ת"א 28-25 (13-14). "הרגשה מדהימה", אמר פרנקל בסיום, "אין לי מלים לתאר את האושר הזה. אני גאה בשחקנים שלי. שברנו בצורת ארוכה, ומגיע למועדון הזה להמתיק את הגלולה המרה עם גביע מתוק".

השחקנים של פרנקל הבהירו כבר מהפתיחה, כי אין להם כוונה לעזוב את האולם המלא ברעננה בלי הגביע. על המשימה היה אמון בעיקר בויאן בוטוליה, כשעידן מימון מסייע. הסרבי פתח במטווח כמעט מכל נקודה אפשרית על הקשת והרעיד את הרשת התל אביבית פעם אחר פעם. לצרות של מאמן מכבי אבי רש התווספה גם הרחקה של עומר דבדה לאחר עבירה ברוטאלית. איציק חליפי הוביל את הצהובים למהפך עד המחצית.

עם פתיחת המחצית השנייה, בוטוליה המשיך להפציץ ולמכבי לא היה מה להציע מלבד צמצום ההפרש. רש הצליח למצוא בסיום מקום לנחמה: "זאת אכזבה גדולה, אבל בעתיד נדע לקצור את הפירות". עד שזה יקרה, עידן מימון חוגג את הכאן והעכשיו, עם מבט לעתיד של הקבוצה הצעירה: "זה קודם כל גביע של הילדים שגידלנו".

כבשו לראשל"צ: בוטוליה 12 שערים, עידן מימון וגיא כהן 5, מאריוס 3, טל, הרשקוביץ ורוזנטל 1. למכבי ת"א: בוסקוביץ' וחליפי (6 פנדלים) 7, בלכר 4, סטרידום ומיטרוביץ' 2, דבדה, גבאי ולנדסמן 1.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ