חומרים אסורים נמצאו אצל זוהר זימרו, בספק ללונדון

המרתוניסט בספק ללונדון 2012, לאחר שבבדיקה שגרתית התגלו בגופו חומרים אסורים. כעת מחכים בועד האולימפי לבדיקה נוספת

טל בן עזרא-צרובה
טל בן עזרא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל בן עזרא-צרובה
טל בן עזרא

מבוכה גדולה במשרדי הוועד האולימפי בישראל לאחר היוודע החדשות היום (שני), על מציאת חומרים אסורים בבדיקה שגרתית שנערכה לאחרונה אצל זוהר זימרו. בבדיקה ראשונית שנערכה אצל המרתוניסט, התגלה כי חומרים אסורים המצויים בדרך כלל במשאפים לחולי אסתמה התגלו, אך לא ינקטו נגדו שום פעולות עד אשר יגיעו התוצאות של בקבוקון B, שצפיוית להגיע עד סוף השבוע הקרוב. במידה ויתגלו אותם ממצאים גם בבקבוקון זה, צפוי זימרו לקבל עונש הרחקה אוטומטית ולאבד את מקומו באולימפיאדת לונדון 2012 בקיץ הקרוב. "חשוב לי להדגיש שזה עדיין בגדר חשד", מבהיר יו"ר הוועדה למניעת סמים בספורט, ד"ר ג'קי אשרוב. "אסור לקבוע כרגע כלום עד שנפתח את הבקבוקון הנוסף. החומר שאנו חושדים שנמצא הוא טרבוטאלין, שנחשב כחומר ממריץ וכסטרואיד. הספורטאי הנוכחי הצהיר שהוא לוקח אינהלציה מסוג מסוים שהיא מותרת, אבל החשד הוא כי אצלו נמצא חומר אחר שהוא אסור".

זימרו. השתתפותו בלונדון 2012 מוטלת כעת בספקצילום: גיל אליהו

לכתבות ועדכונים נוספים הצטרפו לדף הפייסבוק של ספורט הארץ

במידה ואכן יימצאו החומרים גם בבקבוקון הנוסף, ישתפרו סיכוייו של יוסף גזצ'או להשתתף במשחקים האולימפיים במקומו של זימרו. ללא שום קשר אמור גזצ'או לעמוד בפני ועדת החריגים מאוחר יותר החודש בעקבות פנייה של איגוד האתלטיקה. זימרו אשר שוהה כעת במחנה אימונים באתיופיה, מסר בתגובה כי הוא סובל מתסמינים אסמטיים מזה שנים וריכוז נמוך של טרבוטאלין שנמצא במכשיר אינלהציה, בו עשה שימוש עקב התקף אסמטי ממנו סבל בסמוך למועד הבדיקה, הוחדר לגופו מבלי שידע על הימצאות החומר. "תמיד ראיתי בתחרות הוגנת ונקייה נר לרגליי ואני בטוח שהנסיבות שהביאו לתוצאות הבדיקה לא ימנעו ממני מלייצג את ישראל במשחקים האולימפיים".

מאיגוד האתלטיקה נמסר בתגובה: "איגוד האתלטיקה ימתין לממצאים הסופיים והמלאים של הוועדה למניעת סימום בספורט ורק אז יוכל להתייחס לעניין". מהוועד האולימפי בישראל נמסר בתגובה: "הוועדה לבדיקת שימוש בחומרים אסורים הינה ועדה עצמאית ובלתי תלויה. אנו מקווים שבדברים אין בהם ממש. לא נתייחס לנושא עד שלא נקבל ממצאים רשמיים".

בחודש אפריל בשנה שעברה סיים זימרו את מרתון רוטרדם בתוצאה של 2:14:28 שעות והפך בכך לישראלי השני שמבטיח את השתתפותו במשחקים האולימפיים בלונדון, אחרי סרגיי ריכטר. כעת, כאמור, לא ברור אם ישתתף במשחקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ