ספורט הארץ

"לפני לונדון אמרתי שזו הקדנציה האחרונה שלי, אבל כשחזרנו אמרו לי להישאר. האמת שגם אחרי הזהב באתונה אמרו לי להתפטר. שלוש סיבות גרמו לי לפרוש. הראשונה היא גיל - אני לא בן 15 ולא בן 37, אלא 74. בברזיל, אם אשאר, אהיה בן 78. הנושא השני הוא שלכל ספורטאי אולימפי יהיו את כל התנאים להתכונן בהתאם. הדבר השלישי: שאלה שירצו להחליף אותי יהיו ראויים. לפי דעתי, כל התנאים קיימים". במלים אלו הכריז היום בצהריים (שני) צבי ורשביאק, המכהן כיו"ר הוועד האולימפי בישראל משנת 1996, על סיום תפקידו.

ורשביאק, בן 74 מחר, משמש במקביל גם כחבר תנועת מכבי העולמית, כחבר דירקטוריון כפר המכביה וכחבר הנהלה במועצה להסדר ההימורים בספורט. בעבר היה מזכיר הוועד האולימפי, יו"ר מזכירות מכבי בישראל ויו"ר איגוד טניס שולחן.

"הגעתי לאטלנטה 96', ההתאחדות לספורט שהיתה אז פורקה, האיגודים הקטנים נשארו מיותמים ועם זה יצאנו למשחקים האולימפיים", אמר בפתח דבריו, והמשיך לפרט על הישגיו במהלך הקדנציה הארוכה שלו בתפקיד, ששיאן חמש מדליות אוליפיות, אך גם אפס תוצאות ממשחקי לונדון 2012.

צבי ורשביאק במסיבת העיתונאים היוםצילום: טלוויזיה

"בעקבות ההישגים הגדולים באליפויות אירופה ועולם בענפים השונים, הכרזנו שאנחנו מצפים לשלוש מדליות", התייחס לאכזבה באולימפיאדה האחרונה. "רוב הספורטאים - אם תבדקו את הצפי מול התוצאות - עמדו ביעדים. הספורטאים שמהם ציפינו למדליות לא עמדו בציפיות. אני לא יכול להגיד שהם לא עשו את מירב המאמצים. יכול להיות שכמה ספורטאים, כמו אלכס שטילוב למשל, פשוט לא עמדו בלחץ; אולי המחשבה שכולם כבר ראו אותו עם מדליה גרמה לו להיכשל. אף אחד מכל הקשקשנים והצעקנים לא חשב שלי קורזיץ לא תחזור עם מדליה, אחרי שחצי שנה קודם לכן זכתה בזהב באליפות העולם.

"לונדון קצת זעזעה אותנו, כי החל מהמשחקים בברצלונה חזרנו עם לפחות מדליה אחת. אני שואל את עצמי - אם היינו חוזרים מלונדון עם מדליות זה אומר שיש ספורט בארץ? אני לא חושב. אולי המצב הזה יחזיר אותנו למקומנו. התוצאות מלונדון הראו את החוסר בספורט וספורטאים; יש פה 70 אלף ספורטאים שמחציתם הם כדורגלנים וכדורסלנים. לקראת האולימפיאדה בברזיל נצטרך לחפש במיקרוסקופ ובפיצנטה אחר מועמדים למדליה".

ורשביאק יפנה את כסאו ב-10 בפברואר. על תפקידו צפויים להתמודד מטעם מרכז מכבי - המחזיק ברוב בוועד האולימפי - אריה זייף, גזבר כבוד וחבר הנהלה בוועד האלימפי, ויגאל כרמי, יו"ר מכבי ישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ