נובאק ג'וקוביץ' (שוב) אלוף אוסטרליה

הסרבי ניצח את אנדי מארי 7-6, 6-7, 3-6, 2-6 אחרי 3:40 שעות ורשם היסטוריה - זכייה שלישית ברציפות בגראנד סלאם האוסטרלי

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספורט הארץ

גמר אליפות אוסטרליה הבטיח להיות מתיש, ארוך וכואב, ואכן קיים. לפחות עד שנובאק ג'וקוביץ' מצא את הקצב שלו. אחרי שתי מערכות צמודות ומתישות נכנס המדורג 1 בעולם לעניינים, החל לשבור את הסקוטי פעם אחר פעם, ניצח 7-6, 6-7, 3-6, 2-6 אחרי 3:40 דקות ועשה היסטוריה כשהפך לראשון בעידן המקצועני שזוכה בפעם השלישית ברציפות בגראנד סלאם במלבורן. כעת עומד מניין הזכיות של ג'וקוביץ' בן ה-25 בגראנד סלאמים על שש - ארבע מהן באוסטרליה.

"אני ואנדי שיחקנו משחקים נהדרים בעבר ואני מקווה שזה ימשיך ככה גם בעתיד", סיכם ג'וקוביץ', "זו הרגשה נהדרת לזכות כאן שוב. זה ללא ספק הגראנד סלאם האהוב עלי". מארי פרגן לאלוף החדש: "יש מעט אנשים שהצליחו לעשות את מה שנובאק עשה, הוא אלוף ראוי. יש כאן אטמוספרה נהדרת וכיף לשחק פה. נתראה בשנה הבאה".

שני השחקנים לא הצליחו לשבור זה את זה בשתי המערכות הראשונות. מארי לקחת את הראשונה 6-7 לאחר ניצחון בשובר שוויון. ג'וקוביץ' התאושש מכאבים ברגלו כשהוסיף עוד זוג גרביים, המשיך לשמור על חבטות ההגשה שלו וניצח את המערכה השנייה 6-7 בשובר שוויון נוסף (לראשונה בהיסטוריה של גמר אוסטרליה). אחרי שתי מערכות וקצת יותר משעתיים של משחק, השניים טרם הצליחו לשבור אחד את האחר.

השבירה הגיעה רק במערכה השלישית, לא לפני שמארי עצר לקבל טיפול רפואי בכף רגלו הדואבת. נובאק ג'וקוביץ' סוף סוף הצליח לנצח את ההגשה של מארי ולקח את המערכה עם 3-6. אחרי שנראה היה כי מארי חש בנוח במשחק, התעורר הסרבי בשלב מאוחר מאוד ונטל את ההובלה. המגמה המשיכה גם במערכה הרביעית. הסקוטי איבד את השליטה במשחק, נשבר פעמיים נוספות ונולה שייט לניצחון 2-6 במערכה, במשחק ובאליפות - בפעם השלישית ברציפות.

מערכה ראשונה: 6-7 לאנדי מארי

הגמר יצא לדרך. ג'וקוביץ' לא מתקשה לשמור על ההגשה שלו ועולה ל-0-1. מארי עושה בדיוק אותו דבר ומשווה ל-1-1 קליל עם הגשות ראשונות טובות.

כרגע השחקנים שומרים בקלילות רבה על משחקוני ההגשה שלהם. האם זו טקטיקה?

ג'וקוביץ' מתקשה לראשונה במשחק ההגשה שלו במשחקון החמישי. הוא מנסה להמר על כדורים חזקים, אך אלה הולכים החוצה. לבסוף, הוא מצליח לשמור על ההגשה ולעלות ל-2-3, לא לפני שהסרבי נאלץ למתוח קצת איברים.

גם מארי מתקשה בהגשה שלו במשחקון השישי וג'וקוביץ' משיג שתי הזדמנויות לנקודות שבירה. את שתיהן מארי מצליח לסכל, אך נראה שאחרי 25 דקות המשחק יוצא מהנמנום שלו ומתחיל להתעורר. מארי מסכל עוד נקודת שבירה אחרי השוויון, ונובאק קצת מותח שרירים. בסופו של דבר, הגיים הארוך במשחק עד כה הולך לסקוטי, ששומר על ההגשה שלו.

ג'וקוביץ' מציל כדור אבוד על ידי השתטחות אדירה ועוד מצליח לקחת את הנקודה. ובכן, זה רשמי - החימום נגמר, התחלנו לשחק טניס רציני. במשחקון הבא, על ההגשה של מארי, ג'וקוביץ' קצת מתחיל לאבד את שלוותו ומטיח את המחבט במגרש. האם מארי מצליח לנצח בינתיים בקרב הפסיכולוגי? המספרים כרגע מוכיחים את זה: 10-14 לג'וקוביץ' בטעויות הבלתי מחויבות.

ג'וקוביץ' מפנק את מארי בשגיאה הכפולה הראשונה של המשחק, אבל זה לא מפריע לסרבי לעלות ל-5-6. מארי משווה בגשה שלו ל-6-6 ואנחנו הולכים לשובר שוויון. חשבתם אחרת?

עוד שגיאה כפולה של ג'וקוביץ' ומארי עולה ל-0-3 מבטיח מבטיח בשובר השוויון. צ'אלנג' לא טוב של הסרבי עושה עוד מיני-שבירה ומארי כבר עולה ל-0-4. ההגשות של מארי מצוינות והוא עולה ל-1-6 - חמש נקודות מערכה. עוד כדור של ג'וקוביץ' הולך החוצה, ומארי לוקח את המערכה הראשונה עם 2-7 בשובר השוויון.

מערכה שנייה: 6-7 לנובאק ג'וקוביץ'

נראה שלג'וקוביץ' יש איזושהי בעיה עם הנעליים והוא חש ממש לא בנוח. כרגע הביטחון והמספרים לצדו של מארי, אך כמו שאנחנו מכירים את המפגשים בין השניים, זה עדיין לא אומר כלום. אלא שכבר במשחק ההגשה הראשון שלו במערכה השנייה הסרבי נראה בצרות ומעניק למארי שלוש אפשרויות שבירה. אבל ג'וקוביץ' כמו ג'וקוביץ' מצליח לחזור לעצמו ולשמור על ההגשה.

על אף שהוא מצליח לשמור בקושי על ההגשות שלו, המדורג ראשון בעולם ממש לא נראה מרוצה מעצמו כרגע. הוא בעט בכדור בוולה ליציעים ולאחר מכן גם הטיח את המחבט במגרש ונאלץ להחליף למחבט חדש.

מארי כנראה מרגיש בנוח ומתחיל מעט להתרשל בהגשות - כבר שגיאה כפולה שנייה שלו במערכה הזאת, אחרי שעד כה בטורניר היו לו שתיים בלבד. זה לא מפריע לו להמשיך לשמור על ההגשות שלו, כמובן. עוד מערכה מסתיימת ללא שבירה - הולכים לשובר שוויון שני.

עוד שגיאה כפולה בהגשה של מארי מעלה את ג'וקוביץ' ל-2-3 בשובר השוויון. הסרבי משיג עוד מיני-ברייק ועומד להגיש כשהוא מוביל 2-4 - יתרון משמעותי מאוד. ג'וקוביץ' לוקח את המערכה עם 3-6, ומשווה את המשחק ל-1-1. היסטוריה קטנה כבר יש לנו: זו הפעם הראשונה שגמר אליפות אוסטרליה הולך לשובר שוויון במערכה הראשונה והשנייה.

מערכה שלישית: 3-6 לנובאק ג'וקוביץ'

אנדי מארי עובר טיפול רפואי ביבלות הרבות שעל כף רגלו. זה לא נראה נעים. אם ציפיתם למשהו אחר במערכה השלישית, מצטער לראות אתכם מתאכזבים - זה ממשיך להיראות בדיוק אותו דבר. ג'וקוביץ' בנה לעצמו קצת יותר ביטחון, אבל זהו בערך.

מארי נשאר במערכה עם משחקוני ההגשה שלו, אבל צריך קצת יותר לשכנע את עצמו שהוא יכול. את ה"קאם און" שלו אפשר לשמוע עד לונדון. האם הרגע הגדול מגיע? שלוש הזדמנויות שבירה לג'וקוביץ' במשחקון השביעי. הוא מנצל את האחרונה בשביל לרשום רגע מפנה במשחק - שבירה ראשונה אחרי 2:50 שעות.

ג'וקוביץ' לא מתקשה בהגשה הבאה ולוקח על האפס את הנקודה. הסרבי לוקח את המערכה השלישי 3-6 ועולה ל-1-2 במערכות.

מערכת רביעית: 2-6 לנובאק ג'וקוביץ'

מארי עדיין לא מרים ידיים. אחרי שעלה ל-0-1 הוא השיג נקודת שבירה על ההגשה של ג'וקוביץ', אבל הסרבי הראה עצבי ברזל והצליח להציל את הנקודה. בנקודה הבאה הוא כבר גמל למארי, שבר אותו ועלה ל-1-2. אין ספק שהמדורג 1 בעולם נמצא כרגע במושב הנהג בגמר הזה. גם במשחקון החמישי מארי נלחץ עם הגב לקיר וג'וקוביץ' מנצל את זה עם שבירה שנייה במערכה הזאת: 1-4 לסרבי, שנמצא בדרך הנכונה לזכייה בתואר באוסטרליה בפעם השלישית ברציפות.

מארי מאמץ את הכאב ונלחם בחזרה. הוא מקשה על ג'וקוביץ' במשחקון השישי, אבל נולה נראה ממוקד לחלוטין במטרה ודבר לא יזיז אותו: 1-5 במערכה הרביעית, רק נקודה אחת מהתואר.

מארי לא יילך הביתה בלי הכבוד שלו. הוא לוקח את ההגשה שלו, מצמק ל-2-5 ומשאיר לג'וקוביץ' את הבמה - עכשיו הסרבי יגיש לאליפות. אחרי 3:35 שעות, ג'וקוביץ' מנסה להבטיח את הגביע, אבל מארי פותח חזק ומשכנע ועולה ל-30-0. אלא שג'וקוביץ' מריץ אותו מצד לצד והמשחק כולו שלו, 30-40 - נקודת אליפות. מארי שולח את הכדור של נולה לרשת, וג'וקוביץ' זוכה באילפות אוסטרליה עם 2-6 במערכה הרביעית ו-1-3 במערכות.

בניגוד למשחק הצמוד והמתיש מול סטאניסלסוואורינקה בשמינית הגמר, הפעם החולצה נשארת על ג'וקוביץ'. יש שמחה אדירה, אבל הוא לא יוצא מכליו. כנראה מתוך כבוד ליריבו/ידידו מארי.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות של "ספורט הארץ" ישירות אליכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יצחק לבני, 2016

מדובר בכישרון מפתיע של סופר גדול. זה הספר שאני הייתי רוצה לכתוב

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

ליד בית הספר רוב בטקסס, היום

גם הטבח בטקסס לא ישנה את עמדת השופטים השמרנים בעליון בארה"ב

Hand drawn pregnant woman belly, Vector sketch isolated on white background, Line art illustration

בניגוד לכל מה שדמיינתי, יש לי ילד אחד חי וכך זה יישאר

מסעדת קוקו תאי

זו לא באמת מסעדה. זה מקום בחוף הים שבו מופיעים כוכבי ריאליטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"