החגיגה של ריקארדו הסתיימה בפסילה

האוסטרלי חגג מקום שני במירוץ הביתי שלו, רק כדי לגלות שהמכונית של רד בול לא עומדת בתקנות. מגנוסן קודם למקום השני, באטן לשלישי

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

יותר מחמש שעות עברו מאז סיום הגראנד פרי האוסטרלי. דניאל ריקארדו כבר עזב את המסלול, מודע ככל הנראה לגורלו. ההודעה שיצאה זמן קצר אחר כך, החריבה סופית את המסיבה המקומית שהחלה כאשר התייצב על הפודיום: מכונית הרד בול של ריקארדו נפסלה בגין זרימת דלק בקצב גבוה מהמותר לפי התקנות החדשות, ועמה גם המקום השני שהשיג האוסטרלי במירוץ הביתי שלו, הראשון בקבוצה.

לפי ההודעה, רד בול הוזהרה מפני האפשרות בזמן המירוץ וקיבלה הזדמנות לתקן זאת, אך נמנעה מכך. הקבוצה הודיעה שתערער על ההחלטה, אשר הופכת את פתיחת העונה שלה מבינונית לקטסטרופלית לאור פרישתו של סבסטיאן פטל לאחר שש הקפות. אחרי שנפרדה מאוסטרליה ללא נקודות, הנחמה היחידה שלה תהיה העובדה שהמכונית של ריקארדו לפחות הוכיחה מהירות ואמינות במירוץ, גם אם לא שרדה את הבדיקות בסיומו.

ריקארדו (מימין) ובאטן. המנצח והמפסיד

פסילתו של ריקארדו הקפיצה במקום אחד את כל הנהגים שסיימו אחריו. קווין מגנוסן קודם למקום השני ורשם בכך את מירוץ הבכורה הטוב ביותר לרוקי מאז המקום השני של ז'אק וילנב באוסטרליה 1996. מקלארן, שבכל העונה שעברה לא הגיעה לפודיום, זוכה כבר בראשית 2014 לייצוג כפול בזכות העלאתו של ג'נסון באטן למקום השלישי. סרחיו פרס קודם למקום העשירי וזכה בנקודה.

במקביל, חמק קאמוי קוביאשי מעונש בעקבות התאונה בפנייה הראשונה לאחר שהתברר כי נבעה מתקלה בבלמים של מכונית הקייטרהאם.

העשירייה הראשונה המעודכנת:
1. ניקו רוזברג (מרצדס).
2. קווין מגנוסן (מקלארן)
3. ג'נסון באטן (מקלארן)
4. פרננדו אלונסו (פרארי)
5. ואלטרי בוטאס (וויליאמס)
6. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
7. קימי רייקונן (פרארי)
8. ז'אן-אריק ורן (טורו רוסו)
9. דניל קביאט (טורו רוסו)
10. סרחיו פרס (פורס אינדיה)

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ