אולגה לנסקי חזרה לישראל והתייצבה בפני ועדת המשמעת

האצנית, ששברה לפני כחודש את שיאה של אסתר רוט שחמורוב ב-100 מטר, שבה ארצה והתייצבה לדיון משמעתי שנקבע לה בשל העובדה שלא הופיעה לבדיקת סמים. הדיון ימשך בשבוע הבא

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי טלשיר
אורי טלשיר

היום, כמעט חודש אחרי ששברה את השיא הישראלי הנצחי בריצה ל-100 מטר, שבה אולגה לנסקי ארצה. האתלטית בת ה-21, שטסה לאוקראינה ולא הופיעה לבדיקת הסמים - שנקבעה לה במטרה להכשיר את השיא הלאומי שקבעה - יצרה אתמול (שני) בערב קשר עם דורון קופמן, יו"ר איגוד האתלטיקה, ובישרה לו שנחתה בנתב"ג. קופמן העביר את המידע לד"ר ז'ק אשרוב, יו"ר הוועדה למניעת סימום, שהורה לזמן מידית את לנסקי לשימוע עקב אי הופעתה לבדיקה שנקבעה לה ב-20.4.

לנסקי, שלפי דיווחים עקיפים ולא רשמיים עברה סדרת אירועים בחו"ל – החל משהייה לצד סבתה החולה ועד לבעיות בריאותיות משלה - התייצבה לשימוע שהתקיים במשרדי הוועד האולימפי בהדר יוסף בליווי אמה, האתלטית הוותיקה אירנה לנסקי. בדיון, שנמשך כשעה, הציגה לנסקי מסמכים רבים בפני ד"ר אשרוב וחברי הוועדה. החלטה בעניינה של לנסקי טרם התקבלה משום שעורך דינה, אייל יפה, ביקש לקטוע את השימוע מסיבות אישיות ולהמשיכו במועד אחר, כנראה בתחילת השבוע הבא.

לעת עתה, נראה שאין שום הסבר שבכוחה של לנסקי לספק אשר יגרום לכך ששיאה אכן יאושר, וזאת משום שאי התייצבות לבדיקת סמים דינה כעבירת סימום. על כל פנים, נדמה שעיקר מאבקה של לנסקי יהיה בניסיון למזער את הנזקים הנלווים, קרי עונש השעיה שהיא עלולה לספוג. אם הסבריה יניחו את דעתם של חברי הוועדה, הם עשויים להקל בעונשה.

אולגה (משמאל) בחברת אמה, אירנה. היום מחוץ לבניין הוועד האולימפי בהדר יוסףצילום: אורי טלשיר

"אני לא יכול לספר מה היה בשימוע, אבל עורך הדין שלה התנצל שהוא חייב לעזוב והחלטנו לעצור בהתאם לבקשתו", אמר ד"ר אשרוב. התנהלותה של לנסקי, שלא יצרה עמו קשר במשך כחודש, מעוררת אצלו תהיות. "אחרי שדורון הודיע לי שהיא בארץ, קבענו לעשות שימוע באופן מידיי, ובזה אולגה עמדה בזמן. הם צריכים להביא עוד כמה חומרים שביקשנו לקראת הפגישה הבאה. אנחנו לא מענישים, אלא ממליצים במידת הצורך על העמדה לדין בבית הדין המשמעתי של הוועדה. כל הנושא מאוד מעניין ונראה מה יהיה".

בתום השימוע יצאו החוצה לנסקי, אמה אירנה וקופמן, וניהלו שיחה ארוכה ומתוחה בסמוך לבניין הוועד האולימפי. כאשר אנשי התקשורת ניגשו למקום, סירבו השלושה להגיב, עצרו את השיחה ומיהרו אל מגרש החנייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ