שנה שנייה ברציפות: ניקו רוזברג ניצח בגראנד פרי של מונאקו

אחרי שזכה בפול פוזישן אחרי שערוריה זוטא, חצה הגרמני ראשון את קו הסיום, ועלה לראש הדרוג. "הייתי צריך לדעת שזה יקרה", אמר המילטון שסיים שני

אמיר ענבר
אמיר ענבר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר ענבר
אמיר ענבר

מיכאל שומאכר הציב ב־2006 את הסטנדרט לניסיונות התחכמות במונאקו, כשלקראת סיום מקצה הדרוג נתקע עם מכוניתו במסלול ומנע מנהגים אחרים אפשרות לחטוף ממנו את הפול פוזישן. האם מה שקרה לניקו רוזברג במקצה הדרוג בשבת היה דומה ובעיקר מכוון כדי להפריע ללואיס המילטון, עמיתו לקבוצת מרצדס? אמנם השחקן בנדיקט קמברבאץ' היה בין האורחים המפורסמים בגראנד פרי, אבל אפילו דמותו ב"שרלוק הולמס" לא היתה מסוגלת לענות על דבר כזה. מנהלי המירוץ בחנו והחליטו: בניגוד לשומאכר, שנזרק למקום האחרון, רוזברג לא נענש וזכה לשמור על המקום הראשון בזינוק. בהתחשב בקושי העצום בעקיפה במסלול הרחובות הצר, בכך עשה הגרמני כברת דרך משמעותית לניצחון השני ברציפות בעיר שבה הוא גדל ומתגורר.

המילטון היה מריר אחרי מקצה הדרוג ופלט משהו על כך ש"הייתי צריך לדעת שזה יקרה". תמיד היה בעל מוח חשדני. מצד שני, הגראנד פרי של מונאקו היה ראייה נוספת לכך שמשהו גם השתנה, התבגר, בראש הזה. המילטון של שנים עברו היה מביא את התסכול למסלול, מנסה באגרסיביות לעקוף את רוזברג ואולי עולה לשניהם במירוץ. המילטון של היום לא איבד את החשדנות - "היינו צריכים לעצור בהקפה הקודמת, אבל ידעתי שלא תקראו לי (לרחבת הטיפולים, א.ע.)", פלט פעם במכשיר הקשר - אבל נמנע מלקיחת סיכונים מיותרים ופשוט נסע מאחורי רוזברג 78 הקפות. גם כשציינו בפניו כי רוזברג בולם מוקדם בכניסה לפנייה הראשונה והשלישית, לא עשה דבר. משהו שנכנס לו לעין אילץ את הבריטי להיאבק בסופו של דבר כדי לשמור על המקום השני, אך לאורך כל הדרך הוא נראה כמי שחושב קדימה ומשלים עם מר גורלו. עוד 18 נקודות לאוסף, זה לא כל כך מר.

עוד יום נוצץ ומשעמם. רוזברג צוהל, היום בעיר הולדתו

עבור רוזברג, זה היה הכי מתוק שיכול להיות. החגיגות שלו עם אנשי מרצדס בסיום דיברו בעד עצמן. אחרי שסיים שני ארבע פעמים ברציפות, הוא הזדקק נואשות לניצחון. לא רק מפני שהחזיר אותו לפסגת דרוג הנהגים, אלא משום המסר שהעביר. האליפות העונה תהיה של מרצדס, זה ברור. השאלה היחידה היא אם רוזברג מסוגל להתמודד עליה עם המילטון. מונאקו היתה תשובה לא רעה. בינתיים, לפחות בינתיים, הוא כאן.

אם מישהו עוד סבר שרד בול או פרארי יוכלו לתת פייט, מונאקו השיבה גם לו. אפילו במסלול שבו פוחתת חשיבות המנוע - החולשה העיקרית שלהן - לא נמנע ממרצדס מירוץ חמישי ברציפות שמכוניותיה מסיימות בשני המקומות הראשונים. סבסטיאן פטל פתח מצוין ועלה למקום השלישי, אך נאלץ לפרוש במהרה בגלל תקלה. "איך אני בורח מזה? אין לי סירה כאן, אבל אנסה לחזור הביתה מהר ככל שניתן", התבדח אלוף העולם. או לא. קימי רייקונן נראה בדרך לפודיום ראשון השנה, רק כדי שתקר בצמיג יזכיר לו איך נראית העונה של פרארי ותאונה מטופשת תשאיר אותו בכלל בלי נקודות.

כך פינו שניהם את הבמה לדניאל ריקארדו, שאחרי זינוק גרוע היה צריך פשוט להימנע מטעויות כדי להגיע לפודיום פעם נוספת. ניקו הולקנברג, לעומתו, נאלץ לעבוד קשה עבור המקום החמישי. עקיפה הרפתקנית על קווין מגנוסן היתה אולי הרגע הגדול של עוד יום נוצץ ודי משעמם במונאקו. ואולי בעצם היה זה המקום התשיעי של ז'יל ביאנקי, שהביא לקבוצתו מארוסיה נקודות ראשונות מאז היווסדה ב־2010. רגע היסטורי במירוץ הכי היסטורי.

צמרת הדרוג במונאקו
1. ניקו רוזברג (מרצדס)
2. לואיס המילטון (מרצדס)
3. דניאל ריקארדו (רד בול)
4. פרננדו אלונסו (פרארי)
5. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה)
6. ג'נסון באטן (מקלארן)
7. פליפה מאסה (וויליאמס)
8. רומן גרוז'אן (לוטוס)
9. ז'יל ביאנקי (מארוסיה)
10. קווין מגנוסן (מקלארן)

נמנע מטעויות, סיים שלישי. דניאל ריקארדו

צמרת דרוג הנהגים
1. ניקו רוזברג (מרצדס) 122 נקודות
2. לואיס המילטון (מרצדס) 118 נקודות
3. פרננדו אלונסו (פרארי) 61 נקודות
4. דניאל ריקארדו (רד בול) 54 נקודות
5. ניקו הולקנברג (פורס אינדיה) 47 נקודות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ