שידורי הטלוויזיה הראו: המגן דוד לא הושמט מדגל ישראל באליפות העולם בשחייה בקטאר

גיא ברנע ניצח במקצה מוקדמות וזכה לצילום תקריב כמתחייב בפרוטוקול. בתמונה שהעלה לפייסבוק נראה שמו על המסך הענק לצד דגל "ערוך", אך בהמשך התברר כי מקומו של הסמל לא נפקד

אורי טלשיר
אורי טלשיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי טלשיר
אורי טלשיר

עוד לפני משחה הגמר של דוד גמבורג הערב (ראשון) ב-200 מטר גב, אליו העפיל עם שיא לאומי מדהים, ניתן לסכם את ההופעה הישראלית באליפות העולם בבריכות קצרות בדוחא שבקטאר כמוצלחת במיוחד. ארבעה מחמשת הנציגים העפילו לגמר, רובם התקרבו ואף מיקסמו את הפוטנציאל שלהם בכושר הנוכחי.

מבעד להישגים בתוך המים, אפפה את המשלחת הסוגיה הדיפלומטית סביב ההתייחסות של המארגנים מקטאר להופעה הישראלית בבריכה. עד עכשיו ההופעה הישראלית בדוחא עברה ללא תקריות מיוחדות בגזרה הזו, אלא שהבוקר, ביום הנעילה של התחרות, התייצב גיא ברנע - שהפעם לא העפיל לגמר במשחי הגב - למוקדמות במשחה משני עבורו, 200 מטר פרפר.

ייתכן שברנע התייצב למשחה כדי להשתכשך במים בפעם האחרונה, אולי כדי לבחון את עצמו במשחה פרפר. בפועל, מפני שלא היה לו זמן כניסה, הוא שובץ עם שחיינים חלשים, דבר שאילץ בדיעבד את המארגנים לכבד אותו בצילום תקריב אחרי שניצח את משחה המוקדמות בזמן בינוני, למרות שלא הספיק לו להעפיל לגמר (סיים במקום ה-31).

ברנע העלה את צילום המסך הענק בתחרות לדף הפייסבוק שלו יחד עם הכיתוב "200 פרפר... מה חסר בתמונה?". בתמונה ניתן לראות את שמו מופיע כהלכה וניתן להבין גם איזו מדינה הוא מייצג, אולם בדגל הלאום מצד שמאל הושמט בדרך כלשהי מגן הדוד. אלא שבהמשך, הסיר ברנע את הפוסט. ערוץ 1 השיג את שידור המקצה וגילה כי מגן הדוד לא הושמט, אלא היה מטושטש ובהיר, ולכן "נעלם" מהצילום מאולם התחרות. בשידור הטלוויזיה, עם זאת, רואים את מגן הדוד ואת הדגל כפי שהוא באמת.

איפה המגן דוד? גיא ברנע, היום בדוחאצילום: דף הפייסבוק של גיא ברנע

בתחרות בשנה שעברה השמיטו הבמאים את דגל ישראל מתמונת המסלולים הווירטואלית, וקיבלו בשל כך נזיפה מראשי איגוד השחייה העולמי. במשלחת הישראלית ניסו לאתגר את המארגנים. בראיון ל"ספורט הארץ" אמר גל נבו לפני התחרות: "דיברנו בצחוק על זה שחייבים לנצח את מקצי המוקדמות החלשים כדי לגרום למפיקים אי נוחות".

צילום המסך מערוץ 1 - עם המגן דודצילום: דף הפייסבוק של איציק פרז מערוץ 1

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ