לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית לשעבר, נידון ל-40 עד 175 שנה בכלא

לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית לשעבר, התייחס לראשונה לתלונות הרבות נגדו לפני ששמע את גזר דינו. בדבריו לבית המשפט אמר כי העדויות "ערערו אותו עד היסוד". "כרגע חתמתי על גזר דין המוות שלך", אמרה לו השופטת על עונש המאסר הממושך

ספורט הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נסאר, הערב בהשמעת גזר הדין שלו
נסאר, הערב בהשמעת גזר הדין שלוצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס
ספורט הארץ

לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית לשעבר, נשלח הערב (רביעי) ל-40 עד 175 שנה בכלא בעקבות תקיפה מינית של יותר מ-150 נערות, אחרי ימים ארוכים בהם נשמעו עדויות המתלוננות נגדו. גזר הדין הוא חלק מהסדר טיעון בו הודה נסאר בעשרה סעיפים של תקיפה מינית, ולא קשור ל-60 השנים אליהן נשפט בשנה שעברה בעקבות החזקת פורנוגרפיית ילדים.

במהלך השמעת גזר הדין היום, פנה נסאר בן ה-54 אל המתעמלות והתייחס לראשונה לתלונות הרבות נגדו. "אני אסחוב את המלים שלכן איתי עד סוף ימיי", אמר נסאר, בזמן שרוב המתלוננות נגדו בכו. לפני כן אמר כי "אין מלים" שיכולות לתאר כמה הוא מצטער על פשעיו. 150 המתלוננות שדיברו נגדו בימים האחרונים "ערערו אותו עד ליסוד", כדבריו.

"כרגע חתמתי על גזר דין המוות שלך", אמרה לנסאר השופטת רוזמרי אקוילינה, "ההחלטה שלך לתקוף את הנערות היתה ממוקדת, מחושבת, מניפולטיבית, ערמומית ומתועבת. יש לי את הכבוד והפריבילגה לשפוט אותך. לא מגיע לך ללכת מחוץ לכלא. לא עשית כלום כדי לשלוט בדחפים שלך ולכל מקום אליו הלכת, הרס קרה לפגיעות ביותר".

כשהן חמושות במסמכים המאגדים את זיכרונותיהן, החלו לעלות השבוע בזו אחר זו כמעט 100 מקורבנותיו של נסאר כדי להעיד במשפט. אולם בית המשפט בלנסינג, מישיגן, היה עמוס בנשים ובנערות. כמה מהן מהטובות שבספורטאיות ארה"ב, אחרות שאפו להיות כאלה אך חלומן התנפץ בידי האסיר האזוק שישב מרחק מטרים ספורים מהן. בזו אחר זו הן ניגשו למיקרופון וגוללו בנחישות רבה את שעברו.

אלי רייזמן, בת 23, מדליסטית הזהב בשתי האולימפיאדות האחרונות, סיפרה כיצד דפק נסאר על דלת חדרה בבית מלון בחו"ל בשעת לילה מאוחרת. הוא בא לשם כדי להתעלל בה מינית. חברתה למשלחת ללונדון 2012, ג'ורדין וויבר, שעד סוף השבוע הנוכחי לא התוודתה פומבית על כך שגם היא קורבן של נסאר, סיפרה על האירועים שהתרחשו בתוך הנבחרת במשחקי לונדון ועל כך שהמתעמלות היו מחויבות לקבל טיפולים רפואיים מנסאר בהוראת איגוד ההתעמלות האמריקאי. "הפקירו את הגוף שלנו. מי הרופא שהאיגוד שלח? רופא שהיה מתעלל בנו", אמרה.

לצעירות בין קורבנותיו של נסאר לא היה הרבה מה לעשות חוץ מלהיכנע לגחמותיו. הן סיפרו כי נכנעו ללחץ ולידיעה שכוכבות התעמלות רבות מטופלות אצלו ומגיעות להישגים. צ'לסי זרפאס, בת 15, דיברה בכאב על "בדיקות כואבות" במסווה של טיפול רפואי, כשראשה כלפי הרצפה וגבה מופנה לעבר נסאר. היא היתה אז בת 13 ובעדותה אמרה כי הרגישה חסרת אונים ולא היתה יכולה לעצור את הרופא או לחלוק על אופן הטיפול.

חלק מהקורבנות דיברו בעדויותיהן על האופן בו מעשי הרופא הובילו אותן למחשבות אובדניות וקרעו את משפחותיהן. הן דיברו על כך שהן מקוות שנסאר "יירקב בבית הסוהר" ועל רצונן שהאשמה וההשלכות יהיו רחבות יותר ויגיעו גם אל הארגונים והמוסדות שהעלימו עין. "דמיינו תחושה שבה אין לך כוח ואין לך קול", אמרה רייזמן בעדותה בסוף השבוע, "אתה יודע מה לארי? יש לי גם כוח וגם קול ואני רק מתחילה להשתמש בהם. לכל הנשים האמיצות הללו יש כוח ואנחנו נשתמש בקול שלנו כדי להבטיח שתקבל את מה שמגיע לך: חיים של סבל".

השופטת רוזמרי אקוילינה פונה לנסאר, הערב בהקראת פסק הדיןצילום: BRENDAN MCDERMID/רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ