איתמר קציר
איתמר קציר

טורניר הנשים באליפות אוסטרליה היה מרתק לאורך כל אורכו, והגמר הבוקר (שבת) בין סימונה האלפ לקרולין ווז'ניאקי לא היה שונה מהבחינה הזו. ווז'ניאקי נראתה בטורניר כמי שעשויה לעשות קפיצת מדרגה, כאשר נחלצה מבורות שנקלעה אליהם לאורך הדרך וגם הפגינה יכולת מצוינת. מנגד, סימונה האלפ ידעה לא מעט תהפוכות בטורניר, היתה שותפה לכמה מהמשחקים המותחים שלו (מול לורן דייויס ואנג'ליק קרבר למשל), ובילתה זמן רב יותר על המגרש מכל טניסאית אחרת בדרך לגמר. לשם השוואה - רוג׳ר פדרר בילה 11 שעות על המגרש כדי להגיע לגמר, האלפ יותר מ-12. בגמר עצמו, היא כבר לא שרדה את הקרב העיקש מול ווז'ניאקי.

המדורגת שנייה מדנמרק פתחה טוב יותר ושברה את האלפ כבר במשחקון ההגשה הראשון שלה, בדרך ל-0-3 תוך זמן קצר. בשני משחקוני ההגשה הבאים שלה האלפ העלתה את הרמה, ניצחה את פעמיים האפס, ושמרה על פיגור מינימלי.

ביתרון 3-5 הגישה ווז׳ניאקי לזכייה במערכה, אבל יריבתה הרומנייה שברה אותה, ומיד לאחר מכן השוותה ל-5-5 ו-6-6. בשובר השוויון של המערכה היתה זו ווז׳ניאקי שהתעלתה, כפתה כמה ״ראלים״ ארוכים ויפים במיוחד, וניצחה בו 2-7, כדי לזכות במערכה כולה - הראשונה שהיא זוכה בה אי פעם בגמר גראנד סלאם.

גם במערכה השנייה, כמו בטורניר כולו, המשיכו השתיים להפגין טניס מצוין. המשחקון השלישי היה הטוב מכולן - נמשך יותר מעשר דקות ונגרר לשוויון שש פעמים - כשבסופו האלפ שמרה על ההגשות שלה, למרות ארבע הזמדנויות שבירה לווז׳ניאקי.

במצב של 3-4 לטובתה במערכה, האלפ הצליחה לשבור את ווז׳ניאקי, על אף שנראתה מוטרדת מכאב באזור הירך. במשחקון הבא, כשהיא מגישה לזכייה במערכה, נקלעה הרומנייה לפיגור 40-15, אבל ידעה לחזור. היא פספסה שתי נקודות מערכה, הצילה עוד נקודת שבירה של ווז׳ניאקי, ולבסוף זכתה במערכה עם אחד מהראלים היפים במשחק כולו. מיד לאחר מכן ירדה האלפ מהמגרש לטיפול רפואי, מזכירה שהיא ניצחה את נקודות המפתח במערכה כשהיא בקושי מצליחה לרוץ.

ווז'ניאקי ברגע הזכייה באליפות אוסטרליה, היוםצילום: TORU HANAI/רויטרס

כמו במערכה הראשונה, גם בשלישית ווז׳ניאקי שברה גם במשחקון השני, ועלתה ליתרון 0-2. לעומת זאת, כמו במערכה השנייה, גם הפעם המשחקון השלישי היה יוצא מגדר הרגיל, נמשך דקות ארוכות עם טניס מצוין, ובסופו יצא האלפ עם ידה על העליונה. הפעם היא הגיעה לשש נקודות שבירה לאורך המשחקון, וניצלה רק את האחרונה שבהן בזכות שגיאה כפולה של ווז׳ניאקי בהגשה.

הבעיה של האלפ היתה שווז׳ניאקי שברה אותה בקלות מיד לאחר מכן, והדנית עלתה ל-1-3. הבעיה של ווז׳ניאקי היתה שהאלפ לקחה את שלושת המשחקונים הבאים ועלתה ל-3-4. בשלב הזה לקחה הטניסאית הדנית פסק זמן רפואי, שכנראה עזר לה גם לצבור מומנטום. היא הצליחה לשבור את האלפ חזרה ולכפות שוויון 4-4, בתום כשעתיים וארבעים דקות של משחק.

במשחקון הבא, שמרה ווז׳ניאקי על ההגשה, עלתה ל-4-5, והגיעה ממוקדת מאוד למשחקון הבא. על ההגשה של האלפ הצליח הדנית להתעלות שוב, ואחרי ראלי ארוך ונהדר הצליחה להשיג את ההזדמנות לזכות בטורניר כולו. בנקודת המשחק והטורניר כולו הצילה ווז'ניאקי חבטות אדירות של האלפ, ובסופו של דבר הרומנייה שלחה את הכדור האחרון לרשת, גרמה לווז׳ניאקי להשליך את הרקטה לאוויר, לקרוס על הרצפה, ולבכות מאושר. הדנית זוכה בגראנד סלאם ראשון בקריירה, האלפ - המדורגת ראשונה בעולם - תיאלץ לחכות.

"להיות במעמד הזה היום זה חלום שמתגשם", אמרה ווז'ניאקי הנרגשת בסיום, "אלה היו שבועיים נפלאים. תודה לכם. אני רוצה לברך את סימונה, אני יודעת שהיום הוא יום קשה בשבילה. אני מצטערת שהייתי צריכה לנצח, אבל אני בטוחה שיהיו לנו עוד הרבה משחקים בעתיד. זה היה משחק נפלא, קרב נפלא, ושוב - אני מצטערת".

האלפ אמרה לאחר ההפסד: "זה לא קל לדבר עכשיו, אבל קודם כל אני רוצה לברך את קרולין. היא שיחקה מדהים. זה היה טורניר נהדר עבורי. התחלתי לא כל כך טוב עם פציעת קרסול, אבל רציתי לתת את המיטב שלי בכל משחק, מה שעשיתי. כמובן שאני עצובה שלא יכולתי לנצח היום, אבל קרולין היתה טובה ממני. אני אמשיך להילחם, ויש לי עוד הרבה שנים לשחק, כך שאני מקווה שאתמודד באתגר דומה לזה שהייתי בו היום". האלפ הודתה גם לאוהדים באוסטרליה וסיימה את הראיון במשאלה, "בתקווה שאראה אתכם כאן גם בשנה הבאה, באותו מעמד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ