הגראנד סלאם ה-20: רוג'ר פדרר זכה באליפות אוסטרליה הפתוחה

פדרר והגביע, היום במלבורן
פדרר והגביע, היום במלבורן. "סיפור האגדה שלי נמשך"צילום: SAEED KHAN/אי־אף־פי
עדכונים

מערכה חמישית

צ'יליץ' לוחץ את פדרר כבר במשחקון הראשון, אבל השווייצי מתעלה ועם ווינר מצוין שומר על ההגשה. מנגד, צ'יליץ' נשבר כבר בתחילת המערכה החמישית, כשהוא מבצע שגיאה כפולה, ולאחר מכן שולח כדור לרשת.

פדרר שומר על ההגשות שלו, ומנגד צ'יליץ' מתמוטט מנטאלית, שולח שוב כדור לרשת ומעניק לפדרר הזדמנות להגיש למשחק.

מערכה רביעית (3-6 לצ'יליץ')

כמ המערכה הראשונה, גם המערכה הרביעית נפתחת בשבירה של פדרר וביכולת לא משכנעת של צ'יליץ'.

אחרי כמה משחקונים שקולים, צ'יליץ' חזר עם שבירה על האפס, משווה את התוצאה במערכה ל-3-3. פדרר כבר משיג נקודת שבירה במשחקון שלאחר מכן, אבל צ'יליץ' מציל אותה ושומר על ההגשה.

משחקון אחד אחר כך והקרואטי שובר שוב, עולה ל-3-5 ומגיש למערכה כולה. הוא שומר על ההגשה, והמשחק הולך למערכה חמישית ומכרעת.

מערכה שלישית (3-6 לפדרר)

הפעם פדרר מגיש ראשון, ושומר על ההגשה שלו. אחרי חמישה משחקונים שקולים, פדרר מצליח לשבור את צ'יליץ' ולעלות ליתרון 2-4 במערכה השלישית.

השבירה הזו מסדרת לפדרר גם את הניצחון במערכה כולה - 3-6 בסיום.

מערכה שנייה (6-7 לצ'יליץ')

את המערכה השנייה צ'יליץ' פותח טוב יותר, ושומר על משחקון ההגשה שלו. מיד לאחר מכן פדרר נקלע לשתי נקודות שבירה אבל מציל את שתיהן, ושומר על שוויון 1-1 במערכה.

הקרואטי משחק יותר טוב במערכה השנייה, מצליח להציל נקודות שבירה של השווייצי, וגם ללחוץ על ההגשות שלו. במצב של 4-5 לטובתו, השיג צ'יליץ' נקודת שבירה ונקודת מערכה, אך פדרר הציל אותה וזכה במשחקון. בסופו של דבר המערכה הולכת לשובר שוויון.

מי שמתעלה בשובר השוויון הוא דווקא הקרואטי, שמנצל את נקודת המערכה שלו ומשווה את התוצאה בגמר ל-1-1. פדרר מאבד מערכה ראשונה בטורניר

צ'יליץ' לאחר הניצחון במערכה השנייהצילום: PAUL CROCK/אי־אף־פי

מערכה ראשונה (2-6 לפדרר)

המשחק נפתח בשבירה של פדרר - צ'יליץ' מגיעה להנחתה, אבל שולח את הכדור לרשת. הקרואטי פותח רע מאוד את הגמר, ונשבר שוב ל-3-0. עד המשחקון החמישי זכה צ'יליץ' רק בארבע נקודות, ורק אז הוסיף עוד ארבע כדי לזכות במשחקון הראשון שלו בגמר ולצמק ל-4-1. גם ההתעוררות הקלה של הקרואטי לא מזיזה הרבה לפדרר, שסוגר עניין תוך 24 דקות עם 2-6.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ