דימה קרויטר נותר שוב מחוץ לגמר אליפות אירופה

הקופץ לגובה הישראלי לא הצליח לעבור רף של 2.25 מטר, הנמוך מהקריטריון שקבע לאליפות בברלין. "אני מפספס בכל פעם את הגמר, יש פה בעיה", אמר קרויטר. רמיל גולייב הטורקי זכה בזהב ב-200 מטר

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דימה קרויטר. הפסילות היו בעוכריו
דימה קרויטר. הפסילות היו בעוכריוצילום: ניר קידר
איתמר קציר
איתמר קציר

גם אחרי אליפות אירופה 2018 בברלין, דימה קרויטר עדיין מחפש העפלה ראשונה לגמר בוגרים באליפות יבשתית או עולמית. הקופץ לגובה הישראלי, שקבע את הקריטריון לאליפות שעמד על 2.26 מטר רק ברגע האחרון, לא הצליח לעבור גובה של 2.25 מ' שהיה מקנה לו העפלה לגמר, וסיים במקום ה-16 הכללי.

קרויטר בן ה-25 עבר בהצלחה בתחילת התחרות גבהים של 2.11 ו-2.16 מ', אבל רק בניסיון השלישי עבר גובה של 2.21 מטר. הקריטריון לעלייה אוטומטית עמד על 2.27 מ', אבל אם היה עובר את הגובה שבו פסל שלוש פעמים - 2.25 - היה קרויטר מוצא את עצמו בין 12 הראשונים בתחרות. בנוסף, התברר שהפסילות ב-2.21 מטר היו בעוכריו - שלושה קופצים שעברו 2.21 מטר בניסיון הראשון עלו גם הם לגמר מהמקומות האחרונים.

"זו פעם שלישית שאני במעמד הזה ומפספס את הגמר בכל פעם, יש פה בעיה", הודה קרויטר, "היתרון הוא לקפוץ בעונה 10-5 ס"מ יותר מהקריטריון הנדרש לגמר. 2.21 זו תוצאה שאני עושה באופן יציב, ואמור לעבור אותה גם בניסיון הראשון. נכון שמעבר בגובה הזה בניסיון הראשון היה מספיק, אבל אין מה לבכות על חלב שנשפך".

עוד הערב, אלוף העולם ב-200 מטר, רמיל גולייב הטורקי, הוסיף לארון הגביעים שלו מדליית זהב במקצה זה גם באליפות אירופה. גולייב ניצח בגמר ל-200 מטר בברלין כשקבע שיא אליפות חדש - 19.76 שניות, המהווה גם את שיאו האישי. את תמונת הפודיום השלימו נת'ניאל מיצ'ל-בלייק הבריטי (20.04 שניות) ואלכס ווילסון השווייצרי שחצה את הקו שש אלפיות השנייה אחריו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ