הישג אדיר לאדווה כהן: שיא ישראלי והעפלה לגמר אליפות אירופה

רצת ה-3,000 מטר מכשולים עלתה מהמקום ה-12 אחרי שניפצה את השיא של עצמה עם 9:36.13, שיפור של לא פחות מ-12.5 שניות. הגמר ייערך בראשון בערב

איתמר קציר
איתמר קציר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדווה כהן. שיא ישראלי מדהים ומפתיע
אדווה כהן. שיא ישראלי מדהים ומפתיעצילום: שרון בוקוב
איתמר קציר
איתמר קציר

האתלטיות של נבחרת ישראל ממשיכות להרשים באליפות אירופה, כשהיום אדווה כהן, רצת ה-3,000 מטר מכשולים, רשמה הישג אדיר עם שיא ישראלי חדש והעפלה לגמר מהמקום ה-12. את השיא הישראלי, שגם בו החזיקה, היא ניפצה בלא פחות מ-12.5 שניות, מעמידה אותו על 9:36.13 דקות. ״התאמנו כל השנה לרגע הזה״, אמרה בסיום הרצה שלומדת במכללת איווה בארה״ב, ״קיווינו לשפר שיא ועל הדרך לעלות לגמר. קיוויתי לעשות 9:40 אבל האווירה מסביב עשתה את זה והצלחתי לרוץ כמו שצריך. יש כאן מלא קהל, הרבה יותר מארה״ב".

כהן בת ה-22 ידעה שכדי להעפיל לגמר היא חייבת לסיים בין חמש הראשונות במקצה שלה, או בין חמש המפסידות המהירות ביותר בשקלול שני המקצים. כשהסתיים המקצה הראשון, שבו לא השתתפה כהן, התברר שהרצה השווייצית צ׳יארה שרר שסיימה במקום העשירי עשתה זאת עם זמן של 9:47.46 דקות, המהיר משיאה הישראלי של כהן שעמד טרם התחרות על 9:48.48 ד׳. אלא שכהן ניפצה את שיאה בענק, סיימה במקום השביעי במקצה שלה, ועולה לגמר כאחת מהמפסידות המהירות.

״״גם לאיצטדיון הסגור יש משמעות כי הקהל מקיף אותך מכל כיוון וזה נותן אנדרנלין מטורף ומעיף אותך קדימה", שיתפה כהן, "גם לעובדה שהרבה אנשים בעולם מסתכלים עלייך יש משמעות וכל הדברים האלו יחד דחפו אותי קדימה. הריצה הלכה הרבה יותר טוב מכפי שתכננתי״.

הגמר בריצת 3,000 מטר מכשולים ייערך ביום ראשון בערב, מיד לאחר גמר ריצת ה-5,000 מטר שבה תשתתף לונה צ׳מטאי סלפטר, אלופת אירופה הטרייה בריצת 10,000 מטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ